Problem z karta dziwekowa C-Media

Witam! Mam taki problem nie wiem czym spowodowany. Karta dzwiekowa C-Media CMI 8738. Po zainstalowaniu sterownikow w menadzerze urzadzen wogule nie pokazuje mi na multimediach koderow-dekoderow audio itp. Wystepuje tylko sama karta. Dzwieku nie ma. Do tego przy starcie systemu wyskakuje mi komunikat “Błąd uruchomienia polecenia systemowego! (4115)” Nie wiem czy to ma cos wspolnego z tym zjawiskiem. Sterowniki orginalne z strony producenta. System XP. Jezeli ktos ma jakis pomysl to czekam.

spróbuj odinstalować i zainstalować stery na nowo!

Odinstaluj oprogramowanie i stery karty tak,restart kompa:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 552#396552

Po restarcie wgraj stery producenta karty PCI lub płyty i do Twojego systemu - najlepiej ściągnij je jeszcze raz,lub użyj te z płyty CD do karty PCI lub płyty głównej.

gdyby to bylo tak proste nie pisalbym o pomoc na tym forum :slight_smile: … robilem juz mase rzeczy (reinstalacja sterownikow, starsze wersje) ale problem siedzi chyba gdzies glebiej, caly czas nie widzi koderow-dekoderow audio itp … karta na pewno jest sprawna bo sprawdzalem w innym kompie …

Instalowałeś sterownik ściągnięty do chipseta C-Media CMI 8738 czy może odpowiedni do producenta karty dzwiękowej?? bo sam mam taką karte na tym chipsecie ale od Zoltrxa i tylko ze strony producenta mi sterownik działa a inne do tego chipseta ani rusz .

Podaj wiecej info o sprzecie(plyta glowna itd.) Moze plyta ma zintegrowana k.dzwiekowa, ktora musisz wylaczyc w BIOSie?

na 100% sterowniki do karty dzwiekowej (starsza wersja z plytki, nowsza wersja z stronki http://www.cmedia.com/driverdownload/ge … dio&email=

jak widac w samym linku pisze ze audio … takze stery napewno sa ok …

Napisz czy karta zintegrowana AC97 i dokładnie typ płyty i jej rewizje PCB,czy to jest karta PCI typ i producent.

karta na PCI

Producent: C-Media

Chipset: CMI8738

Windows wykrywa jako: CMI8738/PCI C3DX

karta obsluguje zestawy 4.1

Do karty masz stery na CD - użyj tych.

Sprawdź kartę na innnym kompie.

Zmień slot PCI - wszystkie oprócz I licząc od AGP.

wszystkie te rozwiazania sprawdzalem nim odezwalem sie na tym forum … sterowniki sa dobre i te i te bo karta dzialala na innym kompie i na starych i na nowych sterach … co do slotow PCI to moze byc problem bo na plycie jest tylko jeden :slight_smile: … reszta to PCI-X … ale PCI napewno sprawny bo dzialala na nim wczesniej karta firewire … jedyny mysl jaka przychodzi mi do glowy to albo cos z windowsem (komunikat “Błąd uruchomienia polecenia systemowego! (4115)” przy starcie systemu od momentu zainstalowania karty) albo sam komp i mozliwy brak kompatybilnosci (Dell PowerEdge 1800 - komp nowka ale z wiadomych przyczyn bez karty dzwiekowej :slight_smile: ) w sumie komunikat moze pojawiac sie wlasnie przez brak kompatybilnosci.

Przejrzyj zakładki biosu odnośnie slotu PCI,może wyłączony,inne - książka do płyty głównej.

Zresetuj bios baterią (karta PCI założona),ustaw i zapisz Save i sprawdź.

Możliwe że karta PCI nie jest kompatybilna z tym kompem - komp firmowy.

Sprawdź na stronie producenta kompa co piszą o kompie,zadaj pytanie do ich pomocy technicznej.

dzis wlozylem druga karte (Trident) i objaw taki sam … po rozmowie z panami z dell’a dowiedzialem sie ze karty sa napewno kompatybilne … wynika z tego ze to wina windowsa (jestem juz na 100% pewny ze cos sie kopie przez ten monit o ktorym pisalem wczesniej tylko ze nigdzie na necie nie moge znalezc o co mu chodzi) … chyba czeka mnie reinstalka :wink:

To postaw świeży system i zobacz:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Jeszcze troche kombinowalem. Odpalilem dxdiag’a i co dziwne przy odtwarzaniu midi karta gra. Ale w momencie testowania dzwieku (directsound) wywala error ze nie ma sterownika. Instalowalem jeszcze raz directX ale bez efektu.