Problem z karta dziwekowa

Jak widac mam problem z karta dziwekowa-mam dwie karty dzwiekowe, jedna zinegrowana, a druga moj komp wyczytuje jako karte sieciowa :/. Oczywiscie zadna z nich nie dziala, moze z powodu sterownikow, moze ich nie mam??? :confused:

podaj modele tych kart bo nikt w zgadule się nie będzie bawił 8)

Masz jakiekolwiek sterowniki ? Jezeli tak, to moze tak, ze zintegrowana karta nie dziala, a ta duga jest brana za cos calkiem innego (w tym wypadku sieciowke jak napisales)

zinegrowana to nie wiem, ale moge napisac jaka plyta glowna bo to chyba potrzebne do sciagniencia sterownikow: ASRock K7S8X v3. No a drugiej karty to: PCI Fast Ethernet oparta na SIS 900-kazdy mi muwi, ze to jest karta sieciowa, ale to karta dzwiekowa bo potrafie rozruznic karte sieciowa od dzwiekowej

no bo to jest karta sieciowa :?

no jest, ale muwie ze wyglada na karte dzwiekowa. A co z ta karta zinegrowana? da sie cos z nia zrobic ?:confused:

wiesz co , zastanów sięco gadasz bo ja w tym momenice nie rozumiem :?

Raz gadasz że to karta dźwiękowa - a jak ja mówię że sieciowa to mi odpowiadasz - no jest :?

dobra sikam na ta karte :P. Teraz moze zajme sie ta zinegrowana, moze ktos zapoda jakies stery ? :?

:?

no powiedzcie gdzie moge szukac te stery chociaz…

powinieneś mieć je na płytce ze sterownikami do płyty głównej, a jeśli nie to szukać na stronie producenta płyty głównej, ewentualnie można tez spróbować na stronce windows update w instalacji niestandardowej. Pozdrawiam!

windows update powiedasz… gdzie moge to znalesc, jaka stronka?

No to wyciąg ją z kompa i nie bedzie wołać sterów , po drugie nie możesz mieć dwóch dzwiękówek załaczonych bo sie bedą gryzły, jak chcesz urzywać zintegrowanej to wyciąg ze slotu tą na PCI, jeżeli chcesz używać tą na PCI to wyłącz w biosie zintegrowaną.

Zbychu dzieki ci… ale powiedz mi jak wlaczyc ja w biosie

no co wy nie zawsze się gryzą ja mam zintegrowaną włączona i creativa SB live na PCI, nic się nie gryzie wszystko chodzi elegancko. Jeszcze się zastanawiam nad kupnem trzeciej bo trochę u siebie produkuje dzwięków :stuck_out_tongue:

A stronka windows update

…najłatwiej tak:

start -> i window update

Pozdrawiam

i ktoś zamieszał… bo kolega wiążacy się z problemem napisał później, że ta na PCI to sieciowa jest wpięta, to w końcu jaka? Muzyczna ma dziurki a sieciowa gniazdo, myslę że nie trudno odróżnić. Teoratycznie katrę zintegrowaną w przypadku gdy jest zainstalowana druga na PCI powinno się wyłączyć, no ale nie zawsze jak już pisałem. Tym czasem skoro koleś ma tylko zintegrowaną to nic nie trzeba wyłączać.

A teraz tak: czy karta dzwiękowa zintegrowana jest wyłączona w biosie?? najłatwiej to sprawdzić w nenadżerze urządzeń. Jeśli nie ma tam nic o karcie dzwiękowej to znaczy że jest wyłączona w biosie. A jak jest wyłączona w biosie to

…pomożemy :slight_smile:

cos nie moge znalesc… dalo by sie z jakiegos innego zrudla sciagnac te sterowniki?

Wpisz w google “Sterowniki”+urządzenie,Drivers+urządzenie,może coś znajdze

771pt.th.jpg

Najlepiej daj screena z menadżera urządzeń z otwartym drzewem karty sieciowej i kontrolerami dźwieku tak jak powyżej na screenie

Kurcze ja nie wiem jak screena walnac… tzn. wiem jak zrobic ale nie wiem jak wzucic tu… :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 30.08.2005 (Wto) 10:21

Free Image Hosting at http://www.ImageShack.us

Złączono Posta : 30.08.2005 (Wto) 10:22

ZOnk nie wyszlo…

Złączono Posta : 30.08.2005 (Wto) 10:25

http://img398.imageshack.us/img398/5052/lolol5po.jpg