Problem z kartą dźwiękową - Brak zainstalowanego urządzenia audio

  1. Nie ma

  2. Stacjonarny

  3. Tak :

5RecvTA.png?1

Z ciekawości zapytam, co pokaże gdy:

Panel Sterowania>Dźwięk>Odtwarzanie>PPM>

      >Pokaż wyłączone urządzenia

     >Pokaż odłączone urządzenia

nic, pokazuje komunikat: “Nie zainstalowano żadnych urządzeń audio”.

A spróbuj użyć:       http://www.dobreprogramy.pl/Speccy,Program,Windows,15677.html

Co się pokaże w zakładce > Audio>Karty dźwiękowe

                                             >Urządzenia do odtwarzania.

Karta sprawna na 100%?

Hej,

Wejdź w przystawkę zarządzania usługami - Start -> Uruchom -> services.msc i zobacz, czy usługa Windows Audio jest włączona i jest ustawiona na uruchamianie automatyczne.

Ad 1. Jeśli to karta zintegrowana, to jej nie wyciągniesz, gdyż jest to układ przylutowany na stałe do płyty głównej.

Ad 2. Jak wyżej.

Ad 3. Patrząc na zdjęcia płyty, pomiędzy slotami pamięci RAM, a złączami audio na krawędzi płyty.

Pozdrawiam,

 

 

 

Hej,

Usługa jest włączona, więc nie tutaj należy szukać problemu. Ja jeszcze raz spojrzałbym do BIOS’u płyty głównej. Jeśli faktycznie jest w nim włączona karta dźwiękowa, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że została uszkodzona i stąd w ogóle nie jest w systemie wykrywana.

Pozdrawiam,

jw

Sprawdź czy karta jest włączona w BIOS-ie.

Ale karta działała, po przeinstalowaniu sytemu pojawił sie problem

Poprzednio również miałeś ten sam system czy inny, jaki ?

Hej,

Czasami sprzęt odmawia posłuszeństwa właśnie w czasie instalacji systemu. Stąd warto sprawdzić, czy w innym systemie dźwięk działa poprawnie. Jak? Podał to już XMan w swoim poście, gdzie wspomniał o Ubuntu w wersji LiveCD. Dzięki temu będzie można wykluczyć, że mamy do czynienia z uszkodzeniem sprzętowym.

Pozdrawiam,

Karta działa, sprawdziłem

w Panel Sterowania > Sprzęt I Dźwięk, masz “Menadżer Realtek HD Audio” ?

Hej,

Rozumiem, że sprawdziłeś na systemie LiveCD? Jeśli tak, to wracamy do kwestii sterowników, których brak w systemie. Czy przypadkiem nie instalujesz jakiejś modyfikowanej wersji systemu?

Pozdrawiam,

Ps. Moja karta jest zintegrowana

Hej,

Tak, masz kartę zintegrowaną. Ale to nic nie zmienia i nadal potrzebujemy odpowiedzi na pytania poniżej.

Pozdrawiam,

Wersja systemu na 100 % nie jest zmodyfikowana. Nie sprawdziłem na systemie LiveCD, ale żeby upewnić się że wersja systemu nie jest zmodyfikowana, to zainstalowałem Windows 7 (na którym uprzednio działała karta dźwiękowa). I nawet Na Windows 7 jest to samo, chodź na 7 zawsze mi działało. Jest mała możliwość że karta została uszkodzona, ale jakby została, to czy da się dokupić najzwyklejszą kartę, nie drogą ? Bo jeśli mam kartę zintegrowaną, która nie działa, to znaczy że jej nie wyjmę. Dałoby się podpiąć jakąś inną ? I Będzie działało ???

http://www.ceneo.pl/Karty_muzyczne/Interfejs:USB.htm

Cały czas mam wrażenie że trochę się"miotasz", a żadnej pewności nie masz.

Czy wyczerpałeś wszystkie możliwości ze sterownikami, o których koledzy Ci pisali?.

Hej,

Jeśli wersja jest niemodyfikowana i dodatkowo dźwięk nie działa na systemie, na którym wcześniej działał, to prawdopodobnie mamy do czynienia z uszkodzeniem sprzętowym. Tym bardziej, że karta dźwiękowa nie jest widoczna w menadżerze urządzeń - a powinna być.

Do swojego sprzętu może oprócz karty z interfejsem USB włożyć też wewnętrzną kartę dźwiękową z interfejsem PCI - http://www.ceneo.pl/Karty_muzyczne/Interfejs:PCI.htm

Pozdrawiam,

 

Wybierz na USB lub PCI: