Problem z kartą dźwiękową realtek hd audio output

Siema ludzie!

Właśnie sformatowałem kompa i zainstalowałem sterowniki, ale mam problem z kartą dźwiękową. Zainstalowałem z płyty, ale nie wykrywa mi karty dźwiękowej. W menedżerze dźwięku jak testuje to działa, ale przy regulacji głośności pisze, że nie mam zainstalowanych sterowników. Mam windowsa xp home edition sp2, i płyte główną Gigabyte GA-MA69GM-S2H. Moja karta dźwiękowa to realtek hd audio output. Prosze o pomoc

Z tego co rozumiem instalowałeś sterowniki z płyty. Sprawdź czy w sieci nie ma nowszej wersji sterownika.

Szukałem w sieci ale nie mogłem znaleźć. A jak znalazłem to niedziałały.

turkus121 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

A sterowniki od płyty głównej, głównie chipsetu, zainstalowane?

Nie chyba nie. Zainstaluje i powiem czy działa.

Teraz to może być za późno. Sterownik chipsetu instaluje się na samym początku jako pierwszy. Spróbuj. Jeśli nie zadziała, to będziesz musiał na nowo przeinstalować system i zainstalować sterowniki poprawnie. Jeśli dysponujesz płytką ze sterownikami i zastosujesz właściwą kolejność instalacji, to nic nie ma prawa nie działać :slight_smile: Zresztą uruchamiając z płytki instalację expresową, instalator sam wybiera właściwą kolejność sterowników. Jak ty instalowałeś te sterowniki? Ręcznie? No chyba że ta płytka to nie fabryczna, tylko przygotowana przez ciebie.

SP 3 też nie gryżie…Zainstaluj.