Problem z karta dzwiekowa Realtek HD

Mam zintegrowana karte dzwiekowa na plycie Asus P5LD2, problem polega na tym ze jak podpinam sluchawki do przedniego panelu to nie odcina mi wyjscia na glosniki w panelu tylnim i dzwiek leci przez sluchawki i glosniki, musze recznie sciszac glosnik. I teraz tak Menedzer Realtek HD Audio bardzo smiesznie dziala to znaczy wbrew logice.W zakladce Wejscie/wyjscie audio jest mozliwosc zmiany ustawien " wyłącz wykrywania panela przedniego" i jak sie to opcje zaznaczy to wykrywa panel jak nie to nie wykrywa, czyli na odwrot jak powinno byc. Tak samo z opcja " Wycisz wyjscie panela tylniego gdy podlaczone sa urzadzenia do panela przesdniego" tyle tylko ze tu zadnej zmiany nie ma cokolwiek zaznacze.

Wyczytalem w necie ze moze sie tak dziac poniewaz moj panel przedni moze byc w systemie AC’97 a karte mam HD Audio i sa to systemy niekompatybilne, czy moze tak byc? To by znaczylo ze kolesie w sklepie popelnili blad…

Dodam ze jak zmieniam ustawienia w Biosie panela przedniego na AC’97 to mi go Menedzer Realtek HD nie wykrywa, natomiast muzyka leci z sluchawek jak i z glosnika, tak samo jak zmienie na HD Audio tyle tylko ze mi sie polkazuje w przedni panel w Menedzerze.

Jesli ktos mial ten sam problem to prosze o pomoc, bo juz b. dlugo sie nad tym siedze i bez efektow.

Zobacz w instrukcji płyty opis wyprowadzeń,HD różni się od AC`97 czyli nie są kompatybilne.