Problem z kartą dźwiekową Vinyl

Mam problem z dźwiękiem , zaniknął mi , Mam płytę MSI P4MAM2-V ( MS-7095 ) karta dźwiekowa zintegrowana z płytą głowną Vinil Deck System XP . Co już zrobiłem odinstalowałem i zainstalowałem sterowniki , ściągnołem nowe sterowniki , Brakuje mi regulacji głośności , Jak wchdzię w START >Wszystkie programy> akcesoria >rozrywka>regulacja głośności pojawia się komunikat > nie ma dostępnych urzadzeń miksujących .

Wiem że już ktoś miał podobny problem , może ktoś pomoże mi co mam zrobić . Mam nadzieje że karta dźwiękowa nie spaliła się

Czekam na pomoc

a w biosie nic nie wyłączyłeś? Z tego co opisujesz to tak jakbyś nie miał aktywnego urządzenia. Gdzies w BIOS musi być Sound Chip i powinno być na ENABLE ( nazwy są różne i zależą od producenta, więc z góry nie odpowiem gdzie to dokładnie jest )

Januszz , od czego masz dział hardware? Czytaj opisy działów, zanim założysz temat. Przenoszę. Popraw tytuł na konkretny. Przeczytaj regulamin.

nic nie zmieniałem w BIOS tam jest AC’97 nastawione na auto , i MC’97 na auto , BIOS mam Phenix ale zupełnie się na nim nie znam , może trzeba jakaś magistrale tam włączyć , teraz komp pika swoim głosniczkiem , mam system XP

czy ktoś potrafi pomóc ?

widzę że nie poradzę sobie i chyba będę musiał kupić kartę dźwiękową (

niestery nic nie pomogło ( wrzuciłem kartę dźwiękową pod PCI ( wyłaczyłem oczywiscie zintegrowaną w BIOSIE )i też nie mam dźwięku ( .Zrobiłem reinstalainstalację naprawczą XP w trakcie pojawił się komunikat o niemozności uruchomienia instalatora WPD i nie widać ani regulacji dżwięków i komunikat o braku miksera dżwięków Podejrzewam że mam coś złego w systemie , lub rejestrze . Czy konieczna bedzie całkowita reinstalacja XP i format ??? mam dużo plikow i programów do zachowania , wiec zastanawiam się czy nie ma innej metody do wyjścia z kłopotów