Problem z kartą dźwiękową

Witam mam na kompie zintegrowaną kartę dzwiekową 5.1 ale jak podłączę głośniki 2.1 czy też 5.1 to one nie działają poprawnie tzn jeden z głośników dożo ciszej wydaje głos ,od razu mówię że wszystko jest dobrze ustawione z podzieleniem głośności na głośniki itp. to moja płyta główna:

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth … uctID=1766

Panel Sterowania -> Dźwięki i… -> Zaawansowane(w sekcji ‘Głośność urządzenia’) i sprawdź/wyreguluj balans i/lub głośność poszczególnych kanałów. Ewentualne Zaawansowane (w sekcji ‘Ustawienia głośników’) i wybierz ‘Głośniki systemu Surround…’.

Możesz jeszcze sprawdzić ustawienia w Realtekowym ‘Menadżerze efektów dźwiękowych’ - jeżeli ta karta to stary, dobry AC97 :slight_smile:

No ten AC97 ale czy on jest dobry to bym się kłócił hehe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Złączono Posty : 30.01.2007 (Wto) 20:44

obecnie mam głośniki 2.1 to na co ustawić w zaawansowanych ??

Ja tam nie wiem. u mnie “cyka” :slight_smile:

No dyć pisałem :slight_smile: Chcesz posłuchać 5.1 to takie ustaw. BTW, odnoszę wrażenie, że ustawienia w Panelu sterowania robią wrażenie tylko na WMP. Może za mało szukałem ale ani Winampa ani VLC czy innych playerów nie udało mi się zmusić do odtwarzania dźwięku 5.1. Do Winampa jest co prawda jakaś wtyczka ale jakoś tak średnio działa…

P.S. Ciekawość mnie zżera jak się mają ustawienia dźwięków w Panelu Sterowania Windows do hardware… No ale cóż, z władzą się nie dyskutuje, ino się miota w poszukiwaniu swoich własnych postów :wink: