Problem z kartą dźwiękową

Witam,

mam prośbę o pomoc. Przeszukałem forum, ale nie znalazłem nic podobnego, albo przegapiłem.

Mianowicie mam problem z kartą dźwiękową (Creative Soundblaster Live! v. 3509.1.0.0). Oto zdjęcie karty: http://i155.photobucket.com/albums/s317 … iekowa.jpg

Przed oddaniem komputera do serwisu, mogłem podłączyć równocześnie do karty słuchawki i głośniki (słuchawki do pierwszego gniazda z lewej, a głośniki do zielonego, drugiego), tak, żeby równocześnie przekazywały dźwięk. Po powrocie z serwisu już tak nie mogę zrobić. Teraz, żeby słuchać przez słuchawki, muszę odłączyć głośniki i w to gniazdo włożyć jacka. Komplikuje mi to życie jak nie wiem. Czy mogę to zmienić gdzieś w ustawieniach, czy muszę poprzestawiać coś w bebechach?

System WinXp, Athlon 1.8, słuchawki Pioneer, głośniki Tracer, karta jak wyżej.

Pozdrawiam i dzięki,

Niks

coś mi się wydaje że to raczej ustawienia. Masz w opcjach SoundBlastera włączony dzwięk w systemie 4/4.1? bo możliwe że masz poprostu włączony system 2/2.1 lub Headphones i czarne gniazdo jest nieaktywne.

Pakeroso, dzięki! Jesteś WIELKI! Rzeczywiście, miałem przestawione ustawienia. Grzebałem tam i nie dało mi to do myślenia. Teraz działa. Co prawda na słuchawkach jest niższy poziom głośności, ale to pewnie znowu ustawienia. Teraz już powinienem sobie poradzić. Zwracam więc honor serwisowi, a krajanowi dziękuję za pomoc i pozdrawiam.