Problem z kartą dźwiękową

Witam,

kupiłem jakiś czas temu zwykłą, 6-cio kanałową kartę dźwiękową, ponieważ przy starej (zintegrowanej) dźwięk się zacinał. Mam 3 wolne porty PCI, montując kartę w dwóch z nich karta nie działała (podczas próby instalacji sterowników pojawiał się komunikat, że karta nie jest zainstalowana). W końcu zamontowałem ją w 3 porcie, wyłączyłem w BIOSie zintegrowaną kartę, zainstalowałem sterowniki.

Wszystko byłoby “cacy” gdyby nie to, że kiedy zamykam Windows to komputer się resetuje - działa zupełnie tak jakbym nacisnął ‘Uruchom ponownie’ zamiast ‘Wyłącz’. Jest to bardzo uciążliwe. Czy ktoś wie w czym leży przyczyna?

Pozdrawiam

Dziwne . Może masz jakiegoś syfa (wirusa etc.) ? A może karta potrzebuje dużo energii i zasilacz nie wyrabia ?

Podaj konfigurację komputera no i jaką kartę kupiłeś?

Karta dźwiękowa podaje sygnał do wzmacniacza wbudowanego w głośniki lub do jakiegoś zewnętrznego wzmacniacza,karty dźwiękowe nie mają wbudowanych wzmacniaczy przynajmniej ja o niczym takim nie słyszałem.Tak samo do 100W wzmacniacza nie powinno się podłączać 100W głośników tylko większej mocy.

Komp ma ‘parę’ lat:

AMD Athlon XP 2000+ 1,66GHz

Syntax SV400 ( płyta główna )

Gigabyte Radeon 9550

768MB RAM Elixir

Zasilacz 300W (jakis no-name)

Wiem ze sprzęt do niczego, ale jak go kupowałem to wziąłem to ci mi wcisnęli w sklepie…z upływem czasu wymieniłem tylko karte graficzną i dołożyłem 512 mb ramu.

//EDIT

Aha, karta to SPEED C-Media CMI8738

Złączono Posta : 16.08.2007 (Czw) 15:01

Przepraszam, że post pod postem ale naprawdę nikt nie jest w stanie pomóc? Dodam jeszcze, że Karta nie zajmuje całego gniazda PCI - nie dochodzi do konca. Czy w tym moze lezec przyczyna?

u mnie to samo.

Chciałem zastąpić uszkodzoną integrę jakąs tanią dźwiękówką a tu d…

system sie nie zamyka.

No cóż pozostaje chyba kupic jakiegoś taniego SB za 80 zeta.