Problem z kartą dźwiękową


(Rysmar1) #1

Mam problem z dźwiękiem. Niedawno stało mi się tak, że gdy włożyłem płytę do napędu to się komp cały czas resetował, więc oddałem go do serwisu. Wymienili zasilacz i już działa. Przy okazji zakupiłem system Windows XP Home Edition, zaraz mi go w serwisie wgrali. Gdy przyjechałem do domu, podłączyłem kompa i wszystko działa za wyjątkiem dźwięku. Więc odinstalowałem sterowniki audio i chciałem nowe zainstalować i wyskoczył mi tak błąd " No on-board chip audio be found" Co może być winne?

Przeczytałem gdzieś na forum, że jak sie ma 3 wyjścia do podłączenia słuchawek i mikrofonu, to się ma zintegrowaną kartę, a ja mam 3, tzn. że mam zintegrowaną.

Z góry dzięki za pomoc


(Seba86mu) #2

Jaką masz kartę dźwiękową ?

Jeżeli nie wiesz, to zainstaluj program EVEREST.

Otwórz program, kliknij na ikonce Komputer, wybierz Podsumowanie, odnajdź pozycję Multimedia (karta dźwiękowa) i podaj pełną nazwę Twojej karty dźwiękowej.


(Rysmar1) #3

Karta dźwiękowa - VIA AC'97 Enhanced Audio Controller


(Seba86mu) #4

Spróbuj TYCH

Kliknij na Click here to begin free download


(Rysmar1) #5

Niestety nic to nie dało. Próbowałem w BIOS-ie wyłączyć kartę dźwiękową i przy po uruchomieniu kompa wykryło mi nowy sprzęt (karte) to ja zainstalowałem i dalej nie działa! Może ma ktoś inne pomysły czemu to nie chodzi!


(sdar) #6

Proszę o zmianę tytułu tego tematu na bardziej konkretny.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Poniższe linki mogą być pomocne w wypełnieniu tej prośby:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=980957

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy


(Seba86mu) #7

Podaj nazwę płyty głównej:

Uruchom EVEREST, ikonka Płyta główna, ponownie Płyta główna i z pozycji Nazwa płyty głównej podaj jej nazwę.


(Rysmar1) #8

Niestety ale pisze ze nazwa jest nieznana. Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli że jeśli nic nie pomoże to mam kompa do nich zawieść. więc będzie trzeba by go tam zawieść. Dzięki

pozdro


(Seba86mu) #9

Uruchom jeszcze EVEREST, ikonka Komputer, Podsumowanie i z pozycji Płyta główna podaj nazwę Mikroukładu płyty głównej (jeżeli jest znana).


(Rysmar1) #10

Mikroukład płyty głównej - VIA P4M800 Pro


(Seba86mu) #11

A orientujesz się, kto jest producentem Twojej płyty gównej (np. Gigabyte, Asus, MSI, ECS itp.) ? Zobacz na pudełku od płyty, bądź w dokumentacji komputera.


(Rysmar1) #12

niestety nie wiem.

Dzięki za fatyge, ale i tak do tego nie dojde, co może być winne. Komp jest jeszcze na gwarancji i oddam go do serwisu i oni to zrobią (mam taką nadzieje :slight_smile: )