Problem z kartą dźwiękową

Witam,

wbrew nazwie tematu, mój problem nie do końca jest związany z kartą dźwiękową samą w sobie, ale nie wiedziałem jak inaczej to nazwać :wink: Tak czy inaczej, planuję zakup nowej karty dźwiękowej i mój wybór padł na Audiotrak Prodigy 7.1e X-fi. Wszystko byłoby dobrze, jednak martwi mnie fakt, że w swoim komputerze mam płytę główną Asrock 939S56-M, która zawiera już bodajże zintegrowaną kartę dźwiękową. Tutaj się rodzi moje pytanie: czy mimo tego można będzie podłączyć sprzęt Audiotraka? Czy w ogóle moja płyta główna ma do tego przystosowane złącze PCI-Express 1.0? Prosiłbym o jak najłatwiejsze przedstawienie sytuacji, gdyż jestem w tej dziedzinie kompletnym laikiem :slight_smile:

Pozdrawiam

  1. Zintegrowaną dźwiękówkę wyłącza się w biosie i nie rodzi to żadnych konfliktów, a czasem po włożeniu dodatkowej nie trzeba tego robić, bo dezaktywuje się sama. Ważnym natomiast jest proces deinstalacji sterowników z systemu, przed zainstalowaniem tych do nowej karty.

  2. Tak, masz na płycie slot PCI-E x1 i możesz pod niego podłączyć każdą dowolną kartę rozszerzeń wyposażoną w tenże slot.