Problem z kartą dźwiękową

Witam. wczoraj robiłem formata i zapodziałem gdzieś płytę ze sterownikami do karty dźwiękowej. przeszukałem internet i nie mogę nigdzie znaleźć takich które pasowałyby do mojego komputera. widziałem we wcześniejszych wątkach żeby podać opis płyty głównej więc teraz podam. Proszę o pomoc. :frowning:

Płyta główna:

Typ procesora AMD Sempron, 1000 MHz (10 x 100)

Nazwa płyty głównej MSI KT880 Delta (MS-7047) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej VIA Apollo KT880

Pamięć fizyczna [TRIAL VERSION]

DIMM1: Nanya M2U51264DS8HC3G-5T 512 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz)

Typ BIOS’u AMI (11/05/04)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Na stronie MSI patrzyłeś ?.

http://www.msi.com/product/mb/KT880-Del … os=XP%2032

które mam ściągnąć z tego linku. bo ściągnąłem VIA Chipset 4in1 Drivers i VIA PIDE/SATA RAID Drivers & Utility zainstalowałem to i nic mi to nie dało. :frowning:

VIA Smart5.1CH Sound Drivers

ściągnąłem to i mam problem z instalacją. wyskakuje mi taki komunikat : VIA AC97 Audio Chipset is not enabled on this system ! Please enable it first on the BIOS then run this setup again.

Chodzi pewnie o to że trzeba coś w BIOSIE przestawić, ale kompletnie nie wiem co.

Jak wejdziesz do biosu (naciskając klawisz delete podczas uruchamiania kompa) to pod “Integrated Peripherals” masz taką opcję “AC97 Controller”. Jak będzie ustawione na Disabled to daj Enabled, zapisz ustawienia i wyjdź z biosu.

dzięki wielkie za pomoc. wszystko działa tak jak przed formatem. :slight_smile: