Problem z kartą dźwiękową

(Damianek 963) #1

Witam. wczoraj robiłem formata i zapodziałem gdzieś płytę ze sterownikami do karty dźwiękowej. przeszukałem internet i nie mogę nigdzie znaleźć takich które pasowałyby do mojego komputera. widziałem we wcześniejszych wątkach żeby podać opis płyty głównej więc teraz podam. Proszę o pomoc. :frowning:

Płyta główna:

Typ procesora AMD Sempron, 1000 MHz (10 x 100)

Nazwa płyty głównej MSI KT880 Delta (MS-7047) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej VIA Apollo KT880

Pamięć fizyczna [TRIAL VERSION]

DIMM1: Nanya M2U51264DS8HC3G-5T 512 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz)

Typ BIOS'u AMI (11/05/04)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

(foreste) #2

Na stronie MSI patrzyłeś ?.

(_abrakadabra_) #3

http://www.msi.com/product/mb/KT880-Del ... os=XP%2032

(Damianek 963) #4

które mam ściągnąć z tego linku. bo ściągnąłem VIA Chipset 4in1 Drivers i VIA PIDE/SATA RAID Drivers & Utility zainstalowałem to i nic mi to nie dało. :frowning:

(_abrakadabra_) #5

VIA Smart5.1CH Sound Drivers

(Damianek 963) #6

ściągnąłem to i mam problem z instalacją. wyskakuje mi taki komunikat : VIA AC97 Audio Chipset is not enabled on this system ! Please enable it first on the BIOS then run this setup again.

Chodzi pewnie o to że trzeba coś w BIOSIE przestawić, ale kompletnie nie wiem co.

(_abrakadabra_) #7

Jak wejdziesz do biosu (naciskając klawisz delete podczas uruchamiania kompa) to pod "Integrated Peripherals" masz taką opcję "AC97 Controller". Jak będzie ustawione na Disabled to daj Enabled, zapisz ustawienia i wyjdź z biosu.

(Damianek 963) #8

dzięki wielkie za pomoc. wszystko działa tak jak przed formatem. :slight_smile: