Problem z karta dzwiekowa

(Arizona) #1

Najpierw opisze problem:

podlaczylem do komputera sluchawki i mikrofon, komputer wykryl nowe urzadzenie i zaczal szukac sterownikow do sprzetu, jednak nie znalazl, jak wzialem podglad w systemie to pojawil sie wykrzyk na pozycji przy sterownikach audio (sprzet nie dzialal) . jak odlaczylem slychawki i mikrofon i podlaczylem z powrotem glosniki to okazalo sie ze nie ma dzwieku, a komp nie wykrywa karty muzycznej.

jak chcialem w dodaj/usun odinstalowac sterowniki zeby na nowo zainstalowac to wyskoczyl komunikat ze tego sterownika nie ma na dysku i tyklo sciagnelo mi ten wpis z listy.

Po przeczyszczeniu rejestru chcialem na nowo zainstalowac stery do muzyki jednak wyskakuje kompunikat ze instalacja nastapi za kilka minut lecz nic sie nie robi ( jak klikne 2 razy na ikone . exe ze sterami to pozniej nic nie moge uruchomic na kompie....np zadnej przegladarki.....)

uzywam XP Pro

karte muz. mam zintegrowana

z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi

Złączono Posta : 02.06.2006 (Pią) 21:03

hmmm probowalem wszystkiego ale dalej nic.....

tak sobie myslalem zeby sciagnac nowe stery do karty bo te co mam moze sa jakies zle.....

ale jak zdiagnozowac jaka mam karte i jakie stery sa potrzebne???

pozdrawiam

Złączono Posta : 02.06.2006 (Pią) 21:09

ostatnio dzialal mi ten ster:

http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/misc/a ... 5a_wxp.zip

(Tomek Zamlynny) #2

odinstaluj w ten sposób i ponowna instalacja sterowników :wink:

(Arizona) #3

ok, zeby zrobic tak jak to opisales musze sciagnac Driver Cleaner 3.3 ,

ale jak probuje sciagnac to wyskakuje okienko:

skad mam pobrac ten program??

(Myszonus) #4

:arrow: http://www.softpedia.com/get/Security/S ... aner.shtml

(Arizona) #5

zrobilem tak jak poleciles kamaa ale nie udalo sie....

wogole cleaner nie wyswietlil na liscie urzadzen c-media (taki zawsze bys sterownik do muzy) tylko creative audio - wiec to wyczyscilem i po uruchomieniu kompa nic nie uleglo zmianie.....

jak probuje wlaczyc instalke sterow to wyskakuje komunikat ze za pare minut proces instalacyjny bedzie gotowy i nic sie nie wlacza.....

co robic???

pomocy!!

Złączono Posta : 03.06.2006 (Sob) 12:26

moze ma ktos jakies inne pomysly???

pozdrawiam

Złączono Posta : 03.06.2006 (Sob) 14:18

no niby to moja karta dzwiekowa, ale jak chce do niej przypisac sterowniki, to jak kopiuje ten sterownik to komp sie sam uruchamia ponownie.....

(fiesta) #6

Jak karta jest zintegrowana to spróbuj zainstalować stery z płyty CD dołączonej do MBO.

(Arizona) #7

ogolnie to zawsze jak instalowalem stery z plyty dolaczonej do MBO to wynikaly problemy wiec chyba nie bede tego robil ........ raz po wyczyszczeniu kompa tzn formatowaniu, instalowalem z tejze plytki wlasnie stery do myzyki i jak sie zainstalowaly, to uruchomilem ponownie kompa to nastapilo male zdestabilizowanie systemu.......oczywsicie nic nie moglem zrobic bo komp bo po ponownym uruchomieniu od razu sie wieszal.....konieczna bylo ponowne formatowanie i wgrywanie systemu....

dziwi mnie to ze jak instaluje te sterowniki to pasek sie zapelnia i przy samej koncowce komp sie uruchamia ponownie sam i sterowniki nie wgrywaja sie do konca........zupelnie nie wiem z jakiego powodu:/