Problem z kartą graf lub płytą główną

(Orlando 1984) #1

Witam.

Nowy komputer odmówił dzisiaj po południu posłuszeństwa. Objawia się to tym, że po włączeniu monitor (a konkretnie telewizor :wink:) pozostaje ciemny. Podejrzewam, jak sugeruje temat, grafę albo maina. Niestety jedynym sposobem sprawdzenia jest kupienie jednego albo drugiego - siedze na emgracji i okazałoby się to tańsze niż skorzystanie z serwisu komputerowego. Komp jest na gwarancji, ale wysłanie tam części nie wchodzi w grę - z racji studiów potrzebuję go "na wczoraj". Drugi komp stoi obok, ale jest zdecydowanie za wolny. I teraz pytanie - co mogę zrobić w tej sytuacji? Jak zdiagnozować problem, ew. czy istnieje jakaś metoda na 100% dająca mi pewność, że poszła dana część (ofcoz tanio nie kupię tu "maszynki diagnozującej" :wink:). Myślałem nad podłączeniem działającego kompa do drugiego, żeby na działającym działał system, ale żeby "działający" korzystał z dobrodziejstw bebechów niedziałającego. Jeśli istnieje taka możliwość, będe bardzo wdzięczny za podpowiedzenie mi jak to zrobić.

Z góry thnx za pomoc.

(Maniooo666) #2

Witam,

podstawa to podmianka karty graficznej.

Studia = znajomi, ktoś coś wartościowego na pewno będzie mógł pożyczyć na 10 minut.

Jak nadal nie działa, to trzeba będzie drążyć dalej.

Brałeś pod uwagę zasilacz?

(Marcus35) #3

main ? ? ? To jakaś nowa część komputerowa

(Orlando 1984) #4

Witam

Podmiana nie wchodzi w gre. Siedze za granicą i znajomych tu niewielu (a takich co by mogli użyczyć grafy na moment brak kompletny)

Przy boocie pisk jest normalny + słychać jak komp działa i się rozpędza. Jedyny objaw to brak obrazu.

Skrót od mainboard...

(squeet) #5

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

(Marcus35) #6

Monitor daje znaki życia ? Może coś z kablem sterującym ? Rozumiem że karty w obu komputerach nie są kompatybilne aby podmienić choć na chwilę ? A z tym "main" to wiedziałem trochę w tym siedzę :stuck_out_tongue: tyle że najczęściej pojawia się nazwa mobo