Problem z kartą graficzną 8600gt galaxy

witam. posiadam kartę graficzna 8600gt galaxy 256mb ddr3 mój problem jest taki ze nawet po zainstalowaniu windowsa a zaraz po tym sterowników do karty graficznej wyskakuje kreator wielu monitorów jak bym miał podłączony kabel do wyjścia s-video a nie mam zaraz po zakończeniu tego kreatora jest czarny monitor i trzeba robić reset i ostania dobra konfiguracje (w czasie włączania windowsa ten ekran od trybu awaryjnego) dalszy problem polega na tym ze w windowsie jest wszystko ok działają wszystkie kolory rozdzielczości tylko w grach pokazuje się błąd wygląda to mniej więcej tak ze są takie kwadraty w różnych kolorach zależy to od gry. wygląda to mniej więcej tak http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b90 … 11334.html (na zbliżeniu widać) nie wiem co jest grane prosił bym o pomoc dzięki z góry pozdrawiam

mój komp to :

Intel dual core e4300 2.4gb

asus p5n-e sli

kingston 2x1gb 667mgh

gforce 8600gt galaxy

po instalacji windowsa instaluje się wpierw sterowniki płyty głównej a potem grafiki.

A te kolorowe kwadraciki nazywają się artefakty , dzieje się tak jak za mocno podkręci się grafikę.Jeżeli sam nic nie majstrowałeś to znaczy że karta jest podkręcona fabrycznie i coś padło! najlepiej wyjmij kartę i włóż spowrotem może coś się obluzowało.

już tak robiłem wyczyściłem ja cala z kurzu włożyłem od nowa sprawdziłem czy jest dociśnięta itd nie pomaga. sterowniki instalowałem tak : pl gł grafika potem urządzenia nie wiem czy jest podkręcona ja podkręcałem tylko procek jak to sprawdzić?

hassansun , podłączyłeś wtyczkę dodatkowego zasilania do karty graficznej ?

hassansun ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

jaką wtyczkę ? nie wiem o co chodzi za bardzo

Spójrz na to zdjęcie -> KLIK.

W prawym górnym rogu karta posiada gniazdo na wtyczkę dodatkowego zasilania bezpośrednio z zasilacza.

Do tego gniazda należy podłączyć wtyczkę 6-pinową.

Nie zakładam, że Twoja karta takie gniazdo posiada. Może go nie posiadać.

Natomiast jeżeli posiada, to musisz podłączyć do niego przewód. Jeżeli jest już podłączony, to problem leży gdzieś indziej.

nie które karty mają dodatkowe zasilanie (widoczny kabelek)z karty do zasilacza.A 8600 jest chłodzona pasywnie czy ma wiatrak?jak ma to czy on się kręci?

wygląda tak samo jak na tym zdjęciu od seba86mu tylko ma 2x dvi ( podłączam monitor przez przejściówkę ) i nie ma tego wyjścia sprawdzałem przed chwilą może wgranie nowego biosu coś pomoże? a jak sprawdzić czy nie jest zbytnio podkręcona ? i czy ten kreator po zainstalowaniu sterów powinien wyskakiwać nigdy wcześniej tak nie miałem ;/

hassansun , pobierz i zainstaluj ForceWare 163.75.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni:

(START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

próbowałem tych wszystkich porad nic nie pomaga nie wiem co robić :frowning: