Problem z kartą graficzną 8600gt Palit

Mam dziwny problem z kartą graficzną 8600gt Palit, otóż pojawiają mi się artefakty podczas grania. Artefakty mogą się pojawić już po 10 minutach, i cały komputer się zawiesza lub wywala do pulpitu, lub mogą się dopiero pojawić po 3h grania. Zaczęło mi się to robić ok pół roku temu podczas grania w jedną grę pojawiły się artefakty, wyłączyłem komputer, usunąłem kurz z radiatorów i było wszystko ok aż do czasu. Ok 3 miesiące temu znów się pojawiły więc znów usunąłem kurz, zmieniłem także pastę termo-przewodzącą na Zalman ZM-STG1. Temperatury spadły. Ale już po dwóch tygodniach znów się pojawiły. Zmniejszyłem częstotliwość rdzenia i vramu. Zmniejszyło się tylko częstotliwość pojawiania się tych artefaktów. Mam więc pytanie czy ta karta jeszcze może pochodzić normalnie czy jest już do wymiany.

Wymień tylko wentylator na wydajniejszy

Ściągnąłem ten boxowy a założyłem większy i temperatura spadła tylko o 1 stopień.

Jeszcze jest tak że nagle gra zawiesza się bez pojawienia się artefaktów.

Osatnio były upały :slight_smile: Może masz zbyt słaby obieg powietrza w obudowie kompa? Jeśli tak, wyczyść wnętrze i wentylatory. Przewody wewnątrz ułóż tak, aby nie blokowały obiegu powietrza. Można założyć osobny radiator na pamięci karty graficznej, bądz dokupić chłodzenie z dużym radiatorem na GPU i VRAM. Pytanie tylko czy gra jest warta świeczki.

Mam otwartą obudowę. Co do tych radiatorów na Vram, myślałem żeby właśnie kupić ale przy okazji trzeba byłoby kupić też nowy radiator na GPU. Ten problem występuje we wszystkich grach. Moja poprzednia karta też się jakość przegrzała. Może to winna płyty głównej, a może zasilacza.

Jaki masz zasilacz ?

Modecom MC-350 ATX 2.0 PFC