Problem z kartą graficzną - artefakty

Witam

Mój sprzęt to płyta gigabyte ga-k8nsc procesor athlon 64 3200+ grafika nvidia geforce 5200fx zasilacz procomp 450W 2gb ramu i dysk 160gb.

MIałem wczesniej radeona 9550 lecz wyskakiwały mi artefakty w systemie i ją zmieniłem. Problem w tym że ostatnimi czasy chciałem sobie zagrać w nfs carbon i gdy załonczyłem gre to zaczeła się przycinać wyskakiwały różne artefakty i tego typu rzeczy. Martwi mnie to że to już druga grafika i dalej jest coś nie tak. Moje pytanie brzmi czy ktoś wie czy jest to przyczyna karty ? bo jeżeli jest to już druga grafika to może podejrzenie jest w slocie agp albo w zasilaczu który dobry nie jest. Czy miał ktoś podobny problem lub wie czego to jest przyczyna ? Bardzo proszę o pomoc z góry dziękuje :frowning:

Earl9292 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Problem może tkwić w dobieraniu przez Ciebie złych wersji sterowników do kart graficznych.

Obecnie włożoną masz GeForce FX5200 ?

Przed podłączeniem tej karty odinstalowałeś sterowniki po poprzedniej karcie graficznej ?

Tak odinstalowałem sterowniki wręcz przeinstalowałem system. Sterowniki pobrałem ze strony nvidia i myślę że są dobre. W tym momęcie jestem na 5200 fx i czasami w systemie również pojawiają się artefakty np przy przeglądaniu stron internetowych. Próbowałem zrestartowąc bios lecz nic to niedało iż myslałem ze mogło coś sie przestawić.

Earl9292 , Miałeś zmienić temat na konkretny - nie zmieniłeś.

Zastosuj się do punktu 2.6 refulaminu forum:

Jeżeli i tym razem nie poprawisz tytułu, temat wyląduje w śmietniku.

Earl9292 , zainstaluj sterownik do karty graficznej ForceWare 56.72.

(aby pobrać kliknij na >> Primary Download Site << w okienku International )

Przed instalacją powyższego sterownika odinstaluj najpierw obecny:

(Start -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY DRIVER /usuń/)

Po zakończeniu instalacji powyższego sterownika i po ponownym uruchomieniu komputera zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Zainstalowałem sterowniki jak i directx który mi pokazałeś teraz gra odpala lecz zatrzymuje się na początkowym wczytywaniu i nic sie nie dzieje kursor nie działa jedynie ctrl+alt+delete lub reset. Próbowałem również przeinstalować gre na inną partycje ale również to samo. :frowning:

Sprawdzałeś temperatury?

Zobacz w programie EVEREST, sprawdź odczyty i podaj tu na forum…

-a inne gry…?

Niewiem czy dobże podaje ale jeżeli chodzi o temperatury :

Procesor 29 stopni

Płyta gwna 25 stopni

Dysk 36 stopni

Szukałem temperatury rdzenia procesora graficznego lecz nieznalazłem

No a własnie o temperature rdzenia graficznego i pamięci karty graficznej najbardziej by chodziło…

Sprawdź jeszcze, czy wiatrak na karcie graficznej działa jak należy…

Sprawdzałem na innej grze jest to mniej wymagająca gra stronghold ale działa poprawnie. Co do wiatraka to ten który był orginalnie przy karcie się zepsuł i dałem na nią chłodzenie gigabyte i myślę że działa poprawnie może wie ktoś gdzie sprawdzę temperature rdzenia graficznego ?

A przypadkiem nie podkręcałeś tej karty?

Nie jest ona na standardowych ustawieniach wyłączyłem wiatrak z karty iz jest on bardzo chałaśliwy aa gra się wgl nie uruchamia. Jest to gra oryginalna może być ona w jakis sposób uszkodzona ?

No to skoro wyłaczyłeś wiatrak to już wiadomo o co chodzi…

Włącz go z powrotem i lepiej niech ci hałas nie przeszkadza bo karte spalisz… :stuck_out_tongue:

załączyłem wiatrak gra sie uruchomiła lecz tylko raz zagrałem ii sie zacieła i teraz poraz kolejny sie nie chce uruchomic :frowning: chyba się zdecyduje na kolejną wymiane karty graficznej jak myślicie jest jakieś rozwiazanie jeszcze ?

Jedynie takie, że komputer nie wydala prądowo… :slight_smile:

Sprawdź zasilacz…

Zakupiłem nową grafike geforce 7600gs lecz zastanawia mnie czy niebedzie z nia miał problemów mój zasilacz. Co sądzicie na ten temat ?

Earl9292 , najpierw napisz co to za zasilacz (producent, moc).

Jeżeli nie wiesz, ściągnij lewą ściankę obudowy i odczytaj informacje z naklejki na zasilaczu (np. Codegen 300W).

Jest to procomp ma rok 450W słuszałem że jest on kiepski więc niewiem juz co na temat jego sądzić i czy utrzyma tą grafike