Problem z Kartą graficzną Gainward HD3870

Witam

Próbuję się uporać z dość dużym problem, który spowodowany jest najprawdopodobniej wyżej wymienioną kartą. Komputer podczas większego obciążenia (typu wymagające gry) restaruje się i słychać dziwny odgłos z płyty, po czym monitor się nie odpala. Trzeba go włyłączyć i włączyć żeby się poprawnie uruchomił. Dzieje się to na nowych częściach jak i na tych które posiadałem wcześniej. Podzespoły które posiadam:

Płyta główna: MSI P45 NEO-F

Procesor: Pentium E5200 2,5

Pamięć: 2Gb OCZ 800 Titanum

Zasilacz: Corsair 450W

Karta grawiczna: Gainward HD3870

Wszystkie wyżej wymienione części mają kilka dni, grafika ma ok 6 miesięcy. Części wymienilem, ponieważ myślałem, że problem który występował, był winą płyty głównej lub zasilacza. Wcześnej było to samo a miałem:

Płyta główna: Starszy model Gigabyta obsługujący procesor drurdzeniowy (Tylko Pentium D)

Procesor: Pentium D 920 2.8

Pamięć: 2Gb dual GoodRam

Zasilacz: Mercury 400W

Karta: Gainward HD3870

Temperatura procesora w normie. Temperatura karty po podkręceniu wiatraka 50-60 stopni. Mino tego komp się restartuje. Sterowniki najnowsze jakie są dostępne na stronie producenta. Na starszych jest to samo. Nie mam za bardzo gdzie sprawdzić tej karty, może po prostu jest zwalona i nie potrzebnie robiłem modernizacje kompa

Najprościej zastosować drugą i testować kompa lub tą sprawdzić na innym i nie ma co gdybać.