Problem z kartą graficzną geforce 2.. grafika się przycina

Witam… mam problem z kartą graficzną typu Geforce 2 mx400 64mb… problem przejawia się w tym że jak gram w gry np. cs1.6, metin 2, gra się przycina na jakieś 10 sekund i odcina się… proceder odbywa się co 30 sekund albo i częściej… kiedyś zmieniłem w grze cs1.6 engine z open gl na directx i działało… nie cieło się przez 2 miechy a teraz znowu sięzaczyna:/, nie wiem co dalej robić zmieniałem sterowniki karty na 30.82 oraz 28.84 ale to nic nie dało to samo… Prosze pomóżcie ponieważ to już jest denerwujące… Z góry dziękuję… acha i jeszcze dane mojego kompa: Pentium 4 1.60ghz, 768mb ram, no i tą karte… innych żeczy nie wymieniam wymieniłem tylko najważniejsze…

manniaczek , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Niby to jest jakieś wyjście, ale wątpie żeby autor takiej właśnie podpowiedzi oczekiwał.

Jako OT - kosz.

W sieci są poradniki jak ustawić konfiguracje CS by się nie cieło. Nie podaję strony bo znalezienie tego zajęłomi wcześniej około 20 sekund.

Niezależnie od porad “ekspertów” którzy radzą kupno nowej karty radziłbym raczej sprawdzić czy przypadkiem na komputerze coś ci nie przybyło, jakiś syfek który spowalnia komputer.

Może zacznij od przeskanowania komputera?

Dodatkowo, wyczyść porządnie komputer w środku z kurzu i zrób optymalizację systemu: viewtopic.php?t=76580

manniaczek , napisz jaką posiadasz płytę główną.

Jeżeli nie wiesz, to pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program, ikona “Komputer”, ikona “Podsumowanie” i pisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

Nowej karty nie kupie bo mnie nie stać:/ a tu podaje nazwe z everesta:

Nazwa płyty głównej VIA P4PA / P4XB-M(A) / P4XB-R(A) / P4XB-S(A) / P4X266 PE11-LA / P4X266 PE11-SA

aha i jeszcze spróbuje wyczyścić z kurzu komputer… ale może to być wina tego że karta się przegrzewa? Aha i jeszcze jedno nie tylko cs mi się tnie ale i quake 3 arena i metin i cs i inne gry:/ więc nie ma po co konfigurowaćcsa bo to nie csa wina kiedyś chodzil bez zastrzeżeń…

aha i jeszcze to po formacie dokładnie to samo…

Niekoniecznie sama karta graficzna musi się przegrzewać, ale np procesor, który zostaje zwolniony, aby zabezpieczyć go przed spaleniem. Na pewno, oczyszczenie z kurzu nie zaszkodzi.

manniaczek , pobierz i zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Jakieś zmiany ?

Zainstalowałem to co mi dałęś i tak włąxczyłem csa na directx gra działała normalnie przez 1 min ale odrazy jak uruchomiłem na iebie widać było piksele niebieski kwadraciki… po 1 min komp sie zacioł… włączyłem metina załadował się i odrazu wyskoczył mi komunikat program nvid4… przestał poprawnie działać, zakończ wszystkie procesy i uruchom ponownie komputer coś takiego mi wyskoczyło… co to może oznaczać? może stery? ale przecież je zmieniałem i to samo…

A poprzednie odinstalowałeś?

Użyej drive cleanera w trybie awaryjnym a po usunięciu sterowników zainstaluj je jeszcze raz.

Sprawdź też czy inne komponenty działają normalnie. Jeżeli podkręcałeś komputer/kartę to np. pamięć karty może już szwankować - w końcu ta karta jest już dość wiekowa, one nie są nieśmiertelne. To samo dotyczy pamięci RAM i procesora - warto je przetestować.

Nic nie podkrecalem :] ale ok spróbuje zainstalować:]

Jak już go rozkręcisz to pozostaw i sprawdź czy kręci się wentylator na karcie. Może Cie nie pocieszę, ale niebieskie kwadraciki mogą znaczyć uszkodzenie karty.

Proponuję zainstalować Gpu-z i sprawdzić jak się zachowuje karta. W moim przypadku winny był wentylator. Niestety, za długo czekałem i padła pamięć na karcie.

Ok zaraz wgram ten program:]

W grę wchodzi jescze wadliwy zasilacz - może kończy już swój żywot i np. zawyża napięcie?

Możesz podać napięcia i temperatury z everesta?

Obserwuj napięcia jakiś czas i powiedz o ile zmieniają się wartości (podaj minimalną i maksymalną wartość napięć)

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika Winbond W83697HF (ISA 290h)

Temperatury

Płyta główna 25 °C (77 °F)

Procesor 35 °C (95 °F)

Seagate ST360021A 21 °C (70 °F)

Wentylatory

Procesor 3309 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.44 V

+3.3 V 3.25 V

+5 V 5.11 V

+12 V 12.40 V

-12 V -12.20 V

-5 V -5.25 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.97 V

VBAT baterii CMOS 3.23 V

Debug Info F 66 FF FF

Debug Info T 25 35 255

Debug Info V 5A 00 CB BE CC 21 31 (01)

Napięcia nie zmieniają się za dużo o 0,4 albo 0,2

sory 0,04 lub 0,02

To raczej nie jest wina napięć, a grzania się samej karty graficznej. Dla pewności zmierz napięcia pod obciążeniem, np gdy działa test w programie Orthos, SuperPI lub Prime.

PS Napięcia najlepiej mierzyć miernikiem.