Problem z karta graficzną geforce 5200 fx 128 mb

(Piotrek888) #1

co mam zrobić ?zepsuł mi się wentylator z radiatorem i każda gra sypie sie w trakcie rozgrywki , tzn. tekstury sie rozwlekaja itp. albo się w ogóle zawiesza . lepiej kupic nowy wentylator ( ale jaki , prosze o jakies propozycje i sklepy internetowe gdzie moge kupic)(czy to rozwiąże problem ) czy inna karte gdzies za 300 zł (jaka najlepsza )

z góry dzięki za pomoc

(Pyra20) #2

mozesz kupic wentylator, ale ta karta to szaj, za 300 zl kupisz chyba R9550

(JNJN) #3

Można wymienić sam wentyl na coolerze i jak da radę pastę na GPU i może jeszcze pracować - chyba że chcesz kupić nową,to nic nie robić.

Poczytaj w tym dziale było kilka ciekawych propzycji kart za 300 zł.

(Tommekx) #4

Chyba najlepszym wyborem do 300 zł wydaję się:

http://www.allegro.pl/item115085073_sapphi_radeon_x700_266bit_128mb_128bit_8_pot_box.html

(Aficio32) #5

Jeżeli mogę dam Ci radę. Ja też miałem GF 5200 i się grzał jak cholera. W końcu się przegrzał. Ta karta się nie nadaje do gier tylko do aplikacji biurowych. Szkoda kasy na nowy wentyl , radiatory. Ja też tak zrobiłem i wywaliłem w błoto 60 zł. W końcu i tak musiałem kupić nową i teraz mam spokój.

Kupiłem delta Chrome 8s 128 Mb - wiem jest to karta kontrowersyjna , bo mało znana , ale gry chodzą spoko i się nic nie grzeje nawet przy takich wysokich temperaturach jaki teraz mamy. Ale za 139 zł to chyba się nie sfrajerzyłem , bo i tak mam zamiar wymienić kompa na nowy.

Zrobisz jak uważasz. :smiley:

(Michal Kolatek) #6

Delta Chrome S8 to karta bardzo kłopotliwa [miałem i wiem o czym mówie] narazie nie wyszły pod nią normalne sterowniki karta w niektórych grach jest świetna i filmy też bardzo ładnie na niej działają, ale niektóre gry maja z nią problem [artefakty] lub gra wogle nie startuje.

(Aficio32) #7

Ja nie napisałęm , że ją polecam, tylko , że kupiłem i jestem zadowolony . Jest to karta przejściowa do czasu zakupu nowego sprzętu , w którym , będzie królował GF 7900 GT.