Problem z kartą graficzną HD7970. Niepoprawny obraz lub brak

Witam! Pod koniec grudnia zakupiłem komputer: Intel Core i7 3820, 16GB RAM Corsair Quad Channel, płyta główna MSI X79-GD45, kartę graficzną ATI HD7970 oraz zasilacz OCZ 700W. Miesiąc później musiałem go oddać na gwarancję, ponieważ padł zasilacz (niesprawny wentylator - przegrzewał się). Przysłali mi naprawiony komputer, ale znowu pojawił się problem i nie wiem czy to wina sprzętu czy sterowników. Na załączonym obrazku widać na czym polega problem - mam do czynienia od czasu do czasu z przekłamaniami - złym wyświetlaniem obrazu. Instalowałem kilka razy Windowsa 7 i problemu nie było, kiedy nie instalowałem sterownika od ATI. Kiedy zainstalowałem sterownik (różne - 13.1, 12.6 oraz 8.96) po restarcie był obraz taki jak na obrazku lub nic się nie wyświetlało. Dodam, że próbowałem również z Windows 8 i Linux Mint - tam nie było obrazu od razu. Moje pytanie brzmi czy to wina sterowników czy jest to wina sprzętu, a może ktoś zna rozwiązanie tego problemu? Z góry dziękuję za pomoc. Obrazek: http://imageshack.us/photo/my-images/685/201302160923331.jpg/

Według mnie jest to wina grafiki.

Zainstalowałem Windowsa 7 i najnowsze sterowniki jeszcze raz, znów to samo, zamieniłem grafike na stareńkiego GeForce’a 7600GS, uruchomiłem komputer,wyłączyłem, zmieniłem kartę na HD7970 i o dziwo nie ma problemów. Testuje go już którąś godzinę z kolei programem Heaven Benchmark 4.0, restartowałem go też parę razy, sprawdzając czy sterowniki ładują się ok. Mam nadzieję, że się to już nie powtórzy, ale nadal jestem ciekaw co mogło wywołać taki problem.

Może grafika nie była dociśnięta w slocie.

Niestety problem znów się pojawił, sprawdzałem czy karta dobrze siedzi w slocie, ale nic to nie daje. Ktoś spotkał się z takim problemem? Dodam, że zaczął pojawiać się czasami BSOD (problem z atikmpag.sys), a w trakcie gry szary ekran (jak widziałem na kilku forach tzw. GSOD).

Najprawdopodobniej uszkodzona któraś kotka pamięci na karcie, karta do wywalenia bądź reklamacji gwarancyjnej. Pewnie uszkodziła się podczas awarii zasilacza.

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Jutro dzwonię do serwisu i wysyłam komputer na gwarancję. Mam nadzieję, że to już ostatni problem z tym komputerem.

Dodane 22.02.2013 (Pt) 19:31

To jeszcze raz ja :wink: Zadzwoniłem do Pana z serwisu i był pewien, że to karta graficzna, więc wysłałem kartę graficzną, tak jak mi powiedział. Wsadziłem do komputera wspomnianego GeForce’a 7600GS i zainstalowałem sterowniki (najnowsze) na czysty system. Tutaj pojawia się problem, ponieważ od czasu do czasu dostaje BSOD’a lub sterownik się wysypuje ale zaczyna znów działać - wyskakuje dymek z taką informacją. Sądzicie, że to była wina karty graficznej - HD7970, a może to coś innego, co powoduje wysypanie się sterowników dwóch różnych producentów kart?