Problem z kartą graficzna i grami

Witam wszystkich forumowiczów !

Wczoraj tj. 2013-06-17 postanowiłem sformatować komputer, wgrałem windowsa 7 (przed resetem też go miałem). Instalacja przebiegła bez zastrzeżeń i jakichkolwiek komplikacji. Następnie zainstalowałem pare programów typu pakiet office, nero itp. potem wgrałem sterowniki do płyty głównej (niedawno kupiona) teraz troche o płycie głównej (nie znam sie i podaje to co pisze)

FOXCONN A76GMV

AMD 760G+ SB700/SB710

Socket AM3

HT 3.0

PCle2.0x16

DDR3 1333/1066

USB 2.0

6 channel audio

GbE LAN

RAID

Serial ATAII

Mój problem polega na tym, że jakakolwiek gra którą odpale bardzo się tnie np. Counter Strike 1.6 a inne np. League OF legends (Tu wyskakuje okienko nie mozna wczytac direct3d) czy CS:GO, dota2 wogole sie nie chca wlaczyc. Czy problem nie polega w tym ze trzeba instalowac osobno sterowniki do karty graficznej i plyty glownej? Instalowalem tylko do plyty glownej z płytki, którą dostałem w pudełku.

Jak sprawdzam w menedzer udzadzen moja karte graficzna to pisze “Standardowa karta graficzna VGA”

Jesli czegos waznego nie napisalem to prosilbym o napisanie czego i najlepiej gdzie moge to znalezc.

Za wszelką pomoc dziękuje !

Sprawdź co to za karta (np. programem aida64), a następnie pobierz sterowniki ze strony producenta.

inkluzja ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Cześć

Powiedz mi tylko czy masz zewnętrznaą kartę graficzą czy tylką tą wbudowaną w płytę główną.

Jeśl masz zewnętrzną to do której podłączyłeś monitor.

Jeszcze “rgabrysiak” podsunął mi pomysł.

Jeśli Win jest swieżo po instalacji to zaktualizuj DirectaX o wersje 9 i 10

Nie wiem, jestem laikiem w komputerach, sciagnalem ten program co podal sadaj72 i mam karte graficzna ATI Radeon HD 5570

Wiedząc jaką masz kartę, wejdź na stronę producenta karty i pobierz odpowiednie sterowniki: http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Nie za bardzo wiem co gdzie i jak wpisac jakbyscie mogli to uzupelnijcie te 4 tabelki, bo nie chce czegos zepsuc…

A jeszcze pytanie co do instalacji sterownikow, musimy przedtem usunac ten sterownik do standardowej karty graficznej vga? Czy poprostu klikamy Instaluj czy inny przycisk rozpoczynajacy? Nie pogubie sie przy instalacji?

System masz w wersji 32 czy 64 bitowej?

64 bity

Proszę: http://support.amd.com/us/gpudownload/w … n8-64.aspx

Wiekie dzięki ! :slight_smile: I teraz pobrac ten pierwszy od góry link?

Wydaje mi się że tak.

a jest jakas roznica gdzie zainstaluje? np dysk C/D/E?

Moim zdaniem nie ma znaczenia, jeżeli masz miejsce na dysku systemowym to na nim zainstaluj sterowniki.

Zainstalowalem teraz zamiast Standardowa Karta Graficzna VGA pisze “Ati radeon HD 5570” Czyli jest wszystko w porządku. Czy do kontrolerow dzwieku, video i gier tez trzeba zainstalowac osobne sterowniki? Karta sieciowa pisze: Realtek PCIe GBE Family Controller, czy do niej tez trzeba zainstalowac osobne? Jak je znalezc?

Dzieki Wielkie Za pomoc z karta graficzna ! jestescie najlepsi

Podejrzewam że musisz jeszcze zainstalować sterowniki do karty dźwiękowej, chyba że je instalowałeś wcześniej?

Co do sterowników do karty sieciowej, jeżeli na systemowych wszystko działa poprawnie to możesz pominąć ich instalację.

Wszystkie gry dzialaja, dziekuje za pomoc :slight_smile:

Dodane 18.06.2013 (Wt) 19:03

Do karty dzwiekowej obowiazkowo bo podobno sluchawki dzialaja gorzej a mam za 350 zl wiec kazdy szczegol sie liczy :).