Problem z kartą graficzną lub sterownikami

Wybaczcie jeśli nie ten dział;)

Witam:)Moja karta graficzna to geforce 7600gt ściągnąłem do niej najnowsze sterowniki i problem jest w tym że chwile pochodzi na 32 bit i normalnej zalecanej grafice a po chwili się zmienia samo na 4bit i grafika na 640x,jak zainstaluje sterowniki od nowa to jest normalnie ale tylko prze chwilę.Oco chodzi??pomóżcie.

Za pomoc z góry dzięki

Ja przy pierwszym uruchomieniu systemu Ubuntu od razu mogłem wybrać jeden z trzech sterowników (w tym ten od nvidii) i został on zainstalowany automatycznie. Szukanie instalek i instalowanie zabiera zbyt dużo czasu, lepiej gdy 90% softu zgromadzone jest w jednym miejscu :smiley: A co do Łyndołsa to w zasobniku kliknij PPM na ikonce sterownika i wybierz rozdzielczość jaka Ci pasuje może to pomoże :smiley:

PS1: Gratuluję zapłaciłeś kilka stów za system w którym nawet po instalacji dodatkowego softu nie działa Ci dobrze grafika, system w którym żeby zainstalować np Firefoxa trzeba przeszukać cały internet żeby znaleźć instalkę, której nigdy nie będziesz pewien czy nie jest jakaś zawirusowana, gdzie przy uruchamianiu zasoby kompa zżera Ci antywirus.

PS2: twój problem na pewno nie odnosi się do programowania :smiley:

jest grafika 32bit i rozdzielczość taka jaką monitor zapewnia ale po chwili sama się zmienia i w pasku nividi nieda się nic wtedy zmienić; :frowning:

może są jakieś sposoby żeby to funkcjonowało normalnie jak tak to napiszcie co może pomóc???

Jaki system :?:

Zainstaluj AIDA32 - Enterprise System Information 3.94.2

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj :

–> Nazwa płyty głównej

–> Mikroukład płyty głównej

–> Ekran (Karta wideo)

kliknij aby powiększyć :

dane2w.th.jpg

Nie wykaże odpowiednich danych to zainstaluj AIDA64 Extreme

Edition 1.70.1400

  • najnowsze sterowniki nie zawsze są najlepsze :wink:

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M55S-S3 v2 (2 PCI, 4 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce 550, AMD Hammer

Karta wideo NVIDIA GeForce 7600 GT (256 MB)

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce 7600 GT

Monitor LG L1919S [19" LCD] (1706112996)

Karta dźwiękowa Realtek ALC888 @ nVIDIA nForce 550 (MCP55) - High Definition Audio Controller

XMan zrobiłem to co kazałeś to co dalej co zrobić żeby wszystko było ok ?? :smiley:

XP wersja 2002 + service pack 3

Zainstaluj :

  1. Chipset.

chipsety.th.jpg

(uruchom ponownie komputer)

  1. DirectX 9.29 Redistributable

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

dxsetup.th.jpg

(uruchom ponownie komputer)

Sprawdź.

Nie będzie poprawy to :

  1. Odinstaluj obecne sterowniki do karty graficznej w “Dodaj lub usuń programy”.

  2. Usuń ręcznie folder NVIDIA z dysku C.

  3. Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

kliknij aby powiększyć :

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

  1. Zainstaluj te sterowniki do karty graficznej :

http://www.nvidia.pl/object/winxp_182.50_whql_pl.html

Uruchom ponownie komputer.

Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania…