Problem z kartą graficzną (najprawdopodobniej)

o wielu godzinach szukania rozwiązania dla mojego problemu postanowiłem przestać męczyć wujka google i trafiłem tutaj.

Mój Sprzęt:

Procesr: Intel Core 2 E8400 3GHz

Ram: 4 GB Reaper OCZ

Karta Graficzna: Sapphire Radeon HD4870 512MB DDR5

System op: Windows Vista 64

Zasiłka: Corosair 520W

Problem polega na tym, że w tych grach: Counter Strike 1.6, Counter Strike Source, Fallout 3, Grand Theft Auto 2, Grand Theft Auto 4, Asassins Creed, Ages of Empires 2 (TYLKO W TE GRAŁEM/M) po kilku minutach ekran tak jakby dzieli się na około 100 części i nic nie da się zrobić, po prostu się ścina. Czasami po prostu pokazuje się czarny obraz albo niebieski albo takie paski pionowe na najczęściej kawowym tle lub białe napisy na niebieskim tle. Nie mogę zrobić nic w tym momencie ALT+F4, WINDOWS, CTRL+ESC, CTRL+ALT+DELETE, wyłączenie kompa nie działają. Jedyne co działa to odłączenie od zasilania lub restart. Czasami bywa tak, że mogę grać naprawdę długo i nic się nie dzieje ale zazwyczaj po wyłączeniu gry po tak dłuugim okresie grania a potem ponownym włączeniu komp znowu cenzura!. Oświadczam, że mam najnowsze drivery do karty pod dobrego windowsa itd. Problem występuje od momentu złożenia komputera! Mój wentylator aktualnie pracuje na 40% a temperatura AKTUALNA czyli bez włączonych żadnych gier ani programów zżerających pamięć karty wynosi ~38~C. Nic NIE PODKRĘCAŁEM! Jest to bardzo irytujące gdyż czasami nawet przez dwa dni “nie działają” mi gry, a potem jakby nigdy nic mogę sobie grać. Czy ktoś mi może wytłumaczyć w czym tkwi problem i jak go rozwiązać? Aha, warto zauważyć, że podałem tą temperaturę ze zdjętą obudową ale nawet wtedy mam crashe. BARDZO PROSZĘ O POMOC!