Problem z kartą graficzną oraz z dźwiękami BIOSu

Witam :slight_smile:

Postaram się opisac mój problem dokładnie. A więc pewnego dnia chcąc włączyć komputer zaniepokoił mnie dziwny dżwięk ze środka… Poszukałem w internecie m.in. na tym forum informacji i natknąłem się na tzw. sygnały BIOS-u. Przysłuchałem się uważnie i naliczyłem jeden krótki sygnał przerwa 8 szybkich dłuższa przerwa dwa szybki i jeden wolny (1-8-2-1). te 8 sygnałów to podobno “błąd zapisu/odczytu karty graficznej”. Polecano innej osobie na przeglądanym przeze mnie forum aby wykonać reset BIOSU (zabawa z pinami) co tez uczyniłem. OK włączył się czarny ekran z napisami “press F1 to run SETUP” oraz “press F2 to load default option and continue”. jako że nie bardzo umiem “bawić się” BIOS-em nacisnąłem F2. I włączył się normalnie. Nazajutrz chcąc go włączyć powtórnie usłyszałem ten sam dźwięk. reset BIOS-u nie pomógł :? Odpiąłem karte graficzną i nadal słyszałem ten dźwięk ( :?: ) podpiąłem ją znowu za to odpiąłem RAM-y. dźwięk znikł a komp jak się można domyślić nie wszedł na pulpit (ale “chodził”). i nie wiem co dalej z tym robic.

Płyta gl. MICROSTAR - Socket 478 MSI 845GE Max MS-6580 V2.0

Karta gr. radeon 9000 w/64 MB DDR

Ram 768 MB (256+512 MB) DDR

Proszę o pomoc z góry dzięki :smiley:

Może karta graficzna nie dochodzi i wywala błędy. Przeczyść slot od niej i potem lekko dociśnij kartę.

no niestety, przeczyściłem slot, docisnąłem i dalej słysze ten wkurzający dźwięk :?

antypaladyn1945 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Ale o dziwo gdy wyjmę kartę grafiki dalej jest ten dźwięk, a jak wypnę RAMy dźwięk znika :!: :?:

Może ram nie dochodzi? Przeczyść także sloty od ramu.