Problem z kartą graficzną Radeon 9200

(Kacper1344) #1

Witam.Mam taki problem.Od grudnia system restartował kartę graficzną ponieważ nie chciała odpowiadać na polecenia.

Tak było do wczoraj kiedy uruchamiam komputer wszystko jest ok pokazuje się pulpit na 2 sec i nagle wyswietla sie okno na cały ekran.System Windows zostanie zamkniety aby zapobiec uszkodzeniu sprzętu najprawdopodobniej przyczyna błedu jest plik Ati2.Dag.Przy następnym uruchomieniu weszłem w tryb awaryjny odinstalowałem kartę potem weszłem normalnie wszystko działało zainstalowałem na nowo zrestartowałem kompa i znowu to samo.Płyta na pewno nie jest zła ponieważ w listopadzie miałem formata i informatyk z tej samej płyty instalował i wszystko było dobrze.Dopiero pod koniec grudnia zaczeło się restartować.Proszę o pomoc w naprawieniu tego problemu.

Informacje o kompie:

Windows XP

768mb ram

karta graficzna Radeon 9200(64mb)

Z góry dziękuje :mrgreen:

(Jarekfront) #2

Wiesz co .. Jeśli to możliwe to spróbuj zainstalować jakieś inne sterowniki (ale z tych starszych) ... Miałem podobne zdarzenie z 9250 ...

(JNJN) #3

Sprawdź zasilacz.

viewtopic.php?t=9809

Zastosuj ster w wersji max Catalyst 6.5 bez CCC - wcześniej dokładnie usuń stare oprogramowanie i stery karty grafiki.

Może karta się przegrzewa lub uszkodzona.

(system) #4

tak karty radeon z seri 9xxx przynajmniej niektóre nie chcą na nowych sterach chodzić

(Seba86mu) #5

kacper1344 , pobierz i zainstaluj ATI CATALYST 5.8 (to najlepsze sterowniki dla Twojej karty graficznej).

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/). Możesz również użyć programu Driver Cleaner w celu usunięcia sterowników.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).