Problem z kartą graficzną(tak przynajmniej myśle)

Witam

Mój problem zaczął sie 3 miesiące temu kiedy przesiadłem się z radeona 9550 na x1650 otóż kiedy gram w gry po pewnym czasie grania komputer w dziwny sposób zawiesza się po chwili gaśnie monitor a gra sie uruchamia i słychać ją normalnie w tle system był zmieniany sterowniki wszystkie możliwe instalowane zasilacz mam 400w tracer specjalnie pożyczyłem od kumpla do testowania mocny zasilacz i nic efekt jest ten sam :frowning: Jestem załamany jeśli miał ktoś podobno problem i wie co jest przyczyną proszę o odpowiedź :frowning: Pozdrawiam

Mój sprzęt to:

Amd duron 1600ghz

1GB Ram

Radeon x1650 512mb/128bit HIS

Płyta gł Epox

No ten zasilacz to taki silny nie jest (jak ma 300 to dobrze). Sprawdź temperatury i napięcia everestem ultimate (a napięcia najlepiej miernikiem).

Czy karta ma jakieś dodatkowe zasilanie i jest podłączone? Po instalacji sterowników, instalowałeś ponownie directx? Próbowałeś z omegami?

no też mówie że specjalnie brałem dobry zasilacz od kumpla bo Mój to Tracer a kumpla to był Tagan 420W także to napewno nie wina zasilacza :frowning:

A co z resztą (directx itp)? Jesteś pewny, że komputer nie zawiesił się, można do niego wrócić przez ctrl+alt+del?

PS Nie pisałeś nic o Taganie. Bez przecinków, też nie wiadomo za bardzo o co dokładnie chodzi.

no to sorrka za te małe błędy,wrócić do niego nie idzie po monitor całkowicie gaśnie a gra sie po chwili uruchamia ale nie widać już obrazu trudno to wytłumaczyć ale przedstawiam to tak jak to wygląda dirext sterowniki wszystko było sprawdzane i jest identycznie

może po instalacji nowej karty gry się uruchamiają z taką rozdziałką ze monitor nie może jej wyświetlic

Heh niee 1024x768 roździałka nie ma tutaj wpływu

skoro to jest tylko przy grach, to przeinstaluj sterowniki od grafiki od nowa, na najnowsze ze strony producenta, zainstaluj potem DirectX’a, zobacz jak jest z tą rozdziałką, ale to raczej nie to.

" Próbowałeś z omegami? "

Dokładnie Omegi Catalysty były testowane to nie wina oprogramowania raczej

  1. Sprawdź Kondensatory na płycie głównej.\

  2. Zresetuj BIOS (CMOS) i załaduj w nim ustawienia optymalne;

  3. Przed instalacją sterowników, przeczyść komputer CCleaner

  4. W pierwszym poście pytałem się, czy podłączyłeś dodatkowe zasilanie do karty (jeżeli jest potrzebne).

Kondensatory dobra myśl jutro to sprawdzę płyta ma w końcu 6 lat może coś jest nie tak,sterowniki to już temat zamknięty :slight_smile: aa grafika ma zasilanie i jest podłączone nie wiem tylko do czego jest taka zworka na karcie graficznej ale Zasilanie jest podpięte

W dniu 21.06.2008 , o godzinie 19:07 został dopisany post przez nicolas12131

Kondesatory są dobre :frowning: już sam nie wiem co jest grane

MIałem bardzo podobny problem.

Stary komputer - najpierw była tam Riva TNT, potem GF4MX440 a potem Radeon 9500. NIestety potem zainstalowałem Radeon 9000 i wróciłem do 9500.Za każdym razem oczywiście czyściłem sterowniki itp.

Na koniec monitor wyłączał się tak jak wyżej - windows pracuje sobie a monitor gaśnei i nei można go wzbudzić.

Myślałem że to jakieś uszkodzenie ale po włożeniu starego dysku twardego (zanim rozpocząłem wymianę kart zmieniłem dysk) problem zniknął. Jak widać ten problem był EWIDENTNIE problem sterowników które pomimo usuwania cleanerem gdzieś w systemie pozostawały.

Mam wrażenie że głównym winowajcą były tu stery do Radeona - być może któraś wersja sterowników nadpisała jakieś pliki windows? może wystarczy odinstalować wszystkie karty (windows pamięta wszystie o ile przed zmianą nie usunąłeś ich z profilu), przeinstalować windę i ponownie zainstalować grafikę?

Ja miałęm to szczęście że nie musiałem tego robić ale może twój windows robi kopie zapasowe? Możesz cofnąć się do okresu przed wymianą karty?

Heh ale Ja mam ten problem nawet po formacie systemu specjanie formatowałem winde ale to nic nie daje :frowning: nie mam bladego pojęcia co jest nie tak w większosc gier nie mogę grać :expressionless: