Problem z kartą graficzną.Zwieszanie się przy czynnościach

(Karixo717) #1

Witam

Opisze problem od początków, zatem dostałem pewien stary komputer, tak o wystarczający do internetu i wstawiłem go do pokoju i tu się zaczął problem otóż podczas wyświetlania jakichkolwiek animacji, ładowania np. programu Office Word komputer się wieszał i to tak że trzeba było go wyłączać na zasilaczu(działo się też tak czasami podczas szybszego ruchu myszką) jakiś miesiąc od nabycia go bo na początku działał normalnie zaczęło mi się to właśnie robić. Wymieniłem wtedy kartę graficzną na taką od baardzo starego komputera i poskutkowało, wszystko już działało normalnie, ale że komputer działał teraz trochę gorzej kupiłem lepszą kartę(wszystkie modele i podzespoły podam niżej). Gdy w końcu dotarła zamontowałem ją i tu oto znów pojawił się problem jak w przypadku pierwszej karty, komputer wieszał się nawet częściej, zainstalowałem sterowniki do tej nowej karty i przestało się wieszać wszystko działało dobrze lecz za chwile wyskoczył komunikat o wprowadzeniu zmian w ustawieniach sterowników nVidia, i że jeśli nie uruchomię ponownie komputera nie będzie nic działało poprawnie (no warcraft się wtedy nie włączał), wiec zrobiłem to i oto obraz się załadował a tu rozdzielczość 800x600 i zwiecha przy chociażby otworzeniu okna, włożyłem tą kartę która się nie wieszała i usunąłem oraz zainstalowałem znów te sterowniki i to samo wszystko działa ok, filmiki w yt i w ogóle lecz tu ten sam komunikat i to samo się stało po ponownym uruchomieniu. Myślałem że tu chodzi o samą kartę, że komputer nie obsługuje czegoś co ona ma, lecz ta pierwsza karta działała dopiero potem się coś popsuło.

Początkowo myślałem żeby znaleźć jakiś program który by blokował zmianę rozdzielczości bo po niej zazwyczaj występowała wiecha ale to raczej by nic nie dało.

Oto część raportu z Everesta:

Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP RTM)

--------[Podsumowanie]------------------------------------------------------------------------------------------------

Komputer:

Typ komputera Jednoprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 3

Internet Explorer 8.0.6001.18702 (IE 8.0)

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Nazwa komputera KOMPUTER2

Nazwa użytkownika Admin

Domena logowania KOMPUTER2

Data / Czas 2012-01-11 / 14:43

Płyta główna:

Typ procesora AMD Athlon XP, 1281 MHz (12.5 x 102)

Nazwa płyty głównej MSI KT4V (MS-6712) (6 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8377 Apollo KT400

Pamięć fizyczna 256 MB (PC2700 DDR SDRAM)

DIMM1: Nanya M2U25664DS88B3G-6K 256 MB PC2700 DDR SDRAM (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-3-3-6 @ 133 MHz)

Typ BIOS'u AMI (11/13/02)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Ekran:

Karta wideo NVIDIA GeForce4 MX 440 (64 MB)

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce4 MX 440

Monitor Philips 105B (105B1) [15" CRT] (BZ 017030)

Multimedia:

Karta dźwiękowa Realtek ALC650 @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

Magazyn:

Kontroler IDE VIA Bus Master IDE Controller - 0571

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny WDC WD800JB-00FSA0 (74 GB, IDE)

Napęd dysków optycznych DTSOFT Virtual CdRom Device

Status dysków SMART OK

Partycje:

C: (NTFS) 39997 MB (11095 MB wolne)

D: (NTFS) 36310 MB (22968 MB wolne)

Rozmiar całkowity 74.5 GB (33.3 GB wolne)

Urządzenia wejściowe:

Klawiatura Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2

Mysz A4Tech PS/2 Port Mouse

Urządzenia zewnętrzne:

Drukarka Microsoft Office Document Image Writer

Kontroler USB1 VIA VT8235 USB Universal Host Controller

Kontroler USB2 VIA VT8235 USB 2.0 Enhanced Host Controller

DMI:

DMI: producent BIOS'u American Megatrends Inc.

DMI: numer wersji BIOS'u Version 07.00T

DMI (system): producent MSI

DMI (system): nazwa MS-6712

DMI (system): numer wersji 1.0

DMI (system): numer seryjny 00000000

DMI (płyta główna): producent MSI

DMI (płyta główna): nazwa MS-6712

DMI (płyta główna): numer wersji 1.0

DMI (płyta główna): numer seryjny 00000000

DMI (obudowa): producent Uknown Chassis Manufacture

DMI (obudowa): numer wersji Version 1.00

DMI (obudowa): numer seryjny 123456890

DMI (obudowa): metka środka trwałego 0123ABC

DMI (obudowa): typ Desktop Case

DMI (pamięć): całkowita liczba / liczba wolnych gniazd3 / 2

Model nowej karty Nvidia GeForce Fx 5500 Leadtek LR2969 256MB Ram

Model starej działającej karty u samej góry bo właśnie z niej robiony był raport

Model karty z którą komputer otrzymałem niestety nie mogę powiedzieć bo nie ma na niej żadnej nalepki ani nic tego rodzaju lecz jeśli naprawdę będzie potrzebny to postaram się go skombinować.

(Kargulec8) #2

Jakiej firmy masz zasilacz i jaką moc ?

(eddie71) #3

Pomięć ram 256 MB jest za mała i powoduje spowolnienie pracy komputera.

Karixo , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(Grzesszafran) #5

komputer już stary i ma prawo się psuć :slight_smile:

kup sobie do niego kość ramu 512mb (od jakiegoś kolegi za 5zł)

i sprawdź tez ten zasilacz (najlepiej zacznij już szukać jakiegoś używanego ale markowego 300w - koszt około 20zł).

sprawdź na płycie głównej czy kondensator nie są spuchnięte :slight_smile:

wydasz na niego pewnie do 30zł ale simsy 2 albo san andreas jeszcze odpalisz :slight_smile:

(Karixo717) #6

Zasilacz mam firmy logic 400W, z tym ramem sprawdze musze jeszcze sprawdzić. Lecz nie wydaje mi się żeby to było z powodu zasilacza bo 400W na taką karte powinno spokojnie wystarczyć, a na samym poczatku na starej karcie wszystko działało. Sprawdzę te kondensatory, ale jeżeli by były spuchnięte to co to oznacza?

PS: Nazwa tematu poprawiona

(Grzesszafran) #7

jeżeli byłyby spuchnięte to zacznij szukać nowej płyty głównej ;/

(Karixo717) #8

Pytanie teoretyczne jeżeli tylko jeden kondensator centymetr od portu karty graficznej byłby spuchnięty to co?

(Grzesszafran) #9

jeżeli byłyby spuchnięty jeden to zacznij szukać nowej płyty głównej :slight_smile:

lub podejmij się wyzwania wymiany (to jest tylko na dwóch lutach ale małych i dużą lutownica będzie bardzo ciężko)

a kondensatorek kupisz w sklepie elektrycznym za kilka groszy .

(Karixo717) #10

Uff juz myślałem że będe musiał dokładać do złomka :slight_smile: To powinno rozwiązać problem z kartą? Postaram sie to zrobić jeśli pomoże to napiszę i zamknę temat.

(Grzesszafran) #11

jak odlutujesz ten spuchnięty to go zabierz ze sobą a w sklepie Ci dadzą taki sam. Ostrzegam jednak że takie lutowanie wcale nie jest proste ;/ i nie wiadomo czy to tylko jego wina ale prawdopodobnie tak