Problem z kartą graficzną

Witam,

Posiadam kartę ATI Radeon 9200 SE.

Chciałem zaistalować na niej wiatraczek w miejsce seryjnie założonego radiatora…

Po instalacji tego wiatraka pokazała sie następujący problem:

cały tekst na stronach jest na żółto, odwrócone gdzieniegdzie kolory i różne takie tam błędy obrazu

Menedżer urządzeń oczywiście twierdzi że to urządzenie działa poprawnie.

Czy oznacza to ze uszkodziłem mechanicznie karte w czasie zdejmowania radiatora ( który był przyklejony na pascie trmoprzewodzącej i odczepił sie dosć łatwo ) czy może co innego…

dokręciłeś na radiatorze ?? podczas montowania żadnego elementu nie uszkodziłeś ?? śrubokręt ci się nie omsknął po elektronice karty ??

a nałożyłeś nową pastę termoprzewodzącą ?? może karta się przegrzewa mimo zamontowania wiatraka, sprawdź czy dobrze leży radiator i styka się z GPU.

Spróbuj bardziej docisnąć kabel od monitora który jest podłączony do karty graficznej…

wszystko odbyło sie delikatnie…

nowa pasta termo przewodząca jest założona i wszystko ładnie leży…

kabel od monitora i złącze karty na płycie siedzi tak jak zawsze siedziało, żadne ’ manipulacje nie dają efektu.

Jedyne co mnie martwi to czy w czasie instalacji wiatraka nie za mocno nacisnąłem na to wszystko, no ale było to konieczne żeby zaskoczyły kołki montażowe…

tu jest zrzut z ekranu:

http://img241.imageshack.us/my.php?image=pulpittn2.jpg

tak to wygląda

No więc ja powiem, że za bardzo nie mam pomysłu ale ja bym sprawdził:

1.Sterowniki

2.Zamienił końcówki kabla od monitora do karty od karty do monitora.

3.Sprawdził czy wtyczka nie straciła jakiegoś pin-u

4.Pożyczył inny kabel

5.Sprawdziłbym u kogoś karte

6.Zobaczyłbym czy nie ma żadnych widocznych zmian na karcie

To tyle z moich przemyśleń może coś pomożę… :roll:

wygląda na uszkodzony gpu…mam jedną kartę też radka 9800 pro z podobnymi objawami również jest uszkodzona (odpadły 2 cewki z pcb).

prawdopodobnie będziesz musiał wymienić kartę ale przetestuj ją jeszcze u kolegi.