Problem z kartą graficzną

(Sawic) #1

itam, mam mały problem z kartą graficzną, gdy gram w jakąś gre np, assasin creed to co jakiś czas gra się zacina, zauważyłem że w momoencie gdy się zacina cichne wentylator na karcie graficznej a chwile póżniej znowu zaczyna chodzić i tak co jakiś czas, Jak to naprawić czego to wina nieśc na gwarancjie>>???

(Goodprogram) #2

jaka temp. karty ?

może wiatrak zabrudzony / zakurzony ?

(Nethalythic) #3

Pobierz i uruchom :

GPU-Z.

Podaj odczyty z zakładki sensors (temperatury).

Kartę kręciłeś? Jeśli tak, to mogłeś przeholować. Obniż trochę taktowania jeśli była kręcona. Pamiętaj, że jeśli coś się stanie podczas OC, tracisz gwarancję.

(Sawic) #4

GPU Temperature [°C] 81.0 ,

Fan Speed [%] 29 ,

GPU Temp.(DISPIO) [°C] , 81.5

GPU Temp.(MEMIO) [°C] , 82.5

GPU Temp.(SHADERCORE) [°C]80.0

KARTA NIE BYŁA KRĘCONA

(Nismo Skyline) #5

Nie no niezłe temperatury jak na nie kręcaną kartę :S . Najlepiej zakupić jakieś lepsze chłodzenie do tej karty albo zastosować coś odwrotnego do OC ;p

(Alzajac1) #6

Temp dość wysokie... sprawdzasz je pod stresem czy w spoczynku? grom1991 , sprawdź czy wiatrak nie jest zakurzony lub czy coś na nim nie leży.. jakiś kabel lub coś innego, uporządkuj kable w obudowie.

widzę że wiatrak chodzi w 30% możliwości. Możesz spróbować zmienić to w programie SpeedFan i ustawić % na więcej i obserwować zachowanie i temperatury... Jeśli nic nie pomoże to radzę skorzystać z gwarancji :slight_smile:

(Nethalythic) #7

Tudzież pobierz :

Riva Tuner

Uruchom, w zakładce ze sterownikami będziesz miał ustawienia wiatraka. Możesz przełączyć na manual (jeśli jest na auto i daje tylko 29 %) i zmienić na 80-100 %. Lub z manual (jeśli jest na 29%) dać na auto.

(Sawic) #8

wiatrak jest na auto i w stresie jak gram to się kręci na 45% a to i takj juz jets głośno

(steemm) #9

80-100% to dla szaleńców którzy są głusi :smiley:

58% daj wiatrak ledwo słyszalny będzie

(Nethalythic) #10

stemm , no tak niestety jest :smiley:

Ale jak on pisze, że na 45 % jest głośno to :expressionless:

Ehh no are Powercolory nie mają takiego super chłodzenia.

Tak czy inaczej, ja bym sprawdził czy coś go nie hamuje. Przedmuchał kartę sprężonym powietrzem dla pewności.