Problem z kartą graficzną

(Rysiu1212) #1

Posiadam używaną kartę graficzną Nvidia Geaforce 8600 GT 256 bit DDR3 256mb na systemie windows 7, płyta asus M2V procek Athlon 64 x2 4850e 4gb ramu GoodRama.

Od pewnego czasu występuje w grach które wyciskają z karty ile się da (gtaIV lub crysis albo głupi tony hawk american westerland) występuje problem nv4disp.dll i albo wysyłaj raport albo czasami niebieski ekran. Jeżeli zaś komunikat nie wyskoczy i grać się "da" to występują cały czas tak jakby lagi cały czas gra się przycina, nieważne czy wezme na low czy na hard gra się będzie przycinać w crysis jak i w gta IV występuje to rzadko ale np w tonym albo w dark sector lub weapon of fate jest to nie do zniesienia zaczyna się gre i odrazu laguje. Wiem że do niektórych gier ta grafika jest za słaba ale kumpel ma tą samą grafike tylko że nową i nic takiego mu się nie dzieje prosze o pomoc lub jakąś rade w ostateczność wymiana karty ponieważ nie dysponuje budżetem aby kupować nową karte za 400zł z góry dziękuje.

(Krzysztof Gradzik 80) #2

Witam jak kolega wyżej też mam problem z kartą graficzną,domyślam się że pada ale potrzebuje opinii bardziej znających się osób.Posiadam kartę Nvidia Geaforce 8600 GTS 512,dwa dni temu zaczeły dziać się dziwne rzeczy podczas grania.W czasie grania pojawiają się zniekształcenia mazy,tak że nic nie widać do tego potrafi zawieśić się cały system,przy odpaleniu każdej gry robi się to samo lub przy zwykłym użytkowaniu PC pojawiają się podobne rzeczy,nieraz już przy załączaniu systemu.Po męczarniach udało mi się wgrać stare sterowniki ale efekt jest podobny,czy jest na to jakiś sposób czy czeka mnie kupno nowej karty.Proszę o odpowieć może być na GG 4072900 z góry dziękuje.

(Don Pech) #3

Pobierz sterowniki: http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Powinno pomóc...

(Rysiu1212) #4

Czy Twoja wypowiedź odnosi sie do obu problemów??

(Krzysztof Gradzik 80) #5

Niestety nie podziałało karta złom.

(Rysiu1212) #6

No to współczuje a u mnie coś dało ale może przez to że wyłączyłem wszystkie programy no ale zobaczymy jeżeli masz jeszcze jakieś pomysły napisz :smiley:

(Don Pech) #7

Powinien (zakładam, że cięcie gry jest spowodowane starymi/brakiem niektórych plików sterowników).

(Rysiu1212) #8

Tak jak napisałem narazie działa ale z czasem zobaczymy temat do zamknięcia.