Problem z kartą graficzną

(Kenaj93) #1

Wczoraj podczas grania (~22) zaciął mi się komputer. Po włączeniu nie czytał karty graficznej. Dzisiaj (~12) po uruchomieniu wszystko działało dobrze. Wszedłem do gry i po 20 minutach znowu się zaciął i kiedy uruchomiłem komputer znowu nie czyta karty graficznej.

Temperatura karty z tego co pamiętam (teraz już nie mogę sprawdzić) wahała się w granicach 60-70 stopni.

Oznacza to, że karta graficzna jest do wymiany czy może być to coś innego?

(Gural7) #2

włączyłeś logowanie temperatury podczas grania czy sprawdziłeś po wyłączeniu,na pierwszy rzut oka wygląda to na problem temperatury,podaj model karty graficznej i jaki masz zasilacz(marka,moc).

(Kenaj93) #3

Temp. podczas grania z tego co pamiętam. Teraz nie mogę sprawdzić bo żadna gra mi nie działa. Zasilacz: Delta Electronics INC 460W Karta: NVIDIA GeForce 9800 GT 1GB.

(Gural7) #4

podaj jaką temperaturę masz w idle(screen z GPU-Z),próbowałeś instalować nowsze sterowniki(GeForce Forceware 270.51),robić formata,czyścić kartę? .

(Kenaj93) #5

Próbowałem instalować nowsze sterowniki ale nic nie dało, kartę też czyściłem. Jeszcze z tego co zauważyłem to podczas uruchamiania komputera tam gdzie ładuje się pasek windows vista normalnie jest czarny ekran, a teraz są paski.

(Gural7) #6

Kurdę może coś być klepnięte w karcie,ewentualnie zrobił bym formata,albo zbotował jakiegoś Linuxa z LIVECD http://linuxmint.pl/ i sprawdził jak sytuacja wygląda,upewnić się że to wina karty a nie systemu.

(Kenaj93) #7

Ok. Dzięki za pomoc.

(Barszczyna) #8

Mam dokładnie ten sam problem, format Ci nic nie pomoże, to karta jest padnięta. Spróbuj ją przeczyścić dokładnie (suszarka + gumka na styki zewnętrzne), w moim przypadku na krótko pomogło, jednak problem wrócił.

Spróbuj też sprawdzić kartę na innym kompie, ale stawiam, że to grafika padła, bo mam ten sam model i ten sam problem. :slight_smile:

Jaxer , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif