Problem z kartą GRAFICZNĄ


(Kubeek08) #1

Witam, od jakiegoś czasu karta grzeje mi się do 100 stopni. Robiłem reinstalke systemu, i to pomogło aż znowu się tak zaczeło. Gdy odinstalowałem sterowniki to znowu spada do normalnej temperatury 50*c i gdy je znowu zainstaluje to po restarcie komputera znowu sie grzeje. Posiadam kartę graficzną ATI RADEON HD 4850 i sterownik legacy_vista_win7_win8_64_dd_ccc. Dodaje screeny z Catalyst Control Center.


(PaPuX) #2

RADEON HD 4850 z tego co pamiętam był w wersji z dość słabym radiatorem jak na moc tej karty.

Proponuje wymianę radiatora albo pasty na GPU.


(Kubeek08) #3

Pasta nowa :slight_smile: A co do radiatora to wcale nie taki słaby :slight_smile: Słuchaj, nigdy tak nie miałem … że 100 stopni na GPU. Mówie że jak odinstaluje sterowniki karta normalnie ma 50 stopni.


(stalesz) #4

Sterownik zmodyfikuj w Programy i funkcje,nie instaluj Catalyst.


(Kubeek08) #5

Jak to zmodyfikować ? I jaki sterownik zainstalować bo nie moge znaleźć innego.


(stalesz) #6

Kliknij na AMD menager.zmień,wybierz instalację niestandardową.Jaki masz system…64 bit ? http://www.amd.com/pl/products/desktop/ … phics.aspx


(Kubeek08) #7

Tak 64 bit


(Kkoksu1100) #8

-w ostateczności-dla świętego spokoju-można zmniejszyć taktowania karty,co nawet przy znacznym obniżeniu /100-200…/daje spadek wydajności do20% ,ale…jak komu pasuje…


(Agatonster) #9

Bilguun ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.