Problem z karta graficzna

witam, opiszę w miare krótko problem - mój pc: athlon 2200xp, geforce2 400, płyta kt600-a, 256 mb ram, zasilacz 300w. Wszystko chodzi super, pożyczyłem od znajomego karte sapphire 9550 128mb. Ładnie sie odpaliło, zainstalowałem sterowniki do karty, pc chwile popracował po czym sam sie zrestartował, po restarcie komp sie włącza ale na ekranie nie wyświetla się obraz. Po ponownym (własnoręcznym) restarcie obrazu nadal brakowało a doszły 2 dźwięki z głośniczka przy włączaniu (w instrukcji płyty nie ma nic napisane co oznaczają). Wkładam starą kartę (geforce2) i ta sama sytuacja. Pokombinuję troche - wyjme/włoże znów gf2, wyjmę/włożę ram - wszystko działa, restart - działa, drugi restart - juz nie działa…Włoże znów radeona - działa, restart -nie działa (efekt taki jak na początku napisałem - brak obrazu albo brak obrazu + dźwięk, a wyjmowanie poszczególnych elementów daje efekt po prostu losowy - sprawdzałem wszelkie kombinacje). Co może być przyczyną? do tej pory wszystko było ok, teraz nie chce wyłączać PC bo znów pewnie bede musiał to wszystko skręcać obojętnie jaką kartę włożę :frowning:

Wygląda na to, że zrobiłeś krzywdę płycie głównej…te biosowe sygnały przy restarcie wskazują zapewne problem z kartą graficzną, ale równie dobrze może to być po prostu oznaka kłopotów z portem AGP albo np. ze stabilizatorem napięcia na płycie…ja bym pewnie spróbował zrestartować BIOS,ale chyba najlepszy pomysł, to udać się do serwisu

A jak tam sterowniki? Odinstalowane któreś, a najlepiej to wywal wszystkie od gf i ati i wgraj tylko jedne i zobacz czy to samo się dzieje.

Zobacz czy karty nie są przypalone na stykach i obadaj port AGP.

A co to ma wspulnego z problemem skoro komp sie zatrzymuje na procedurach post??

jesteś pewien że twoja płyta głuwna obsługuje 2 napięcia na porcie AGP, bo jeżeli nie mogłeś wkłądając tą karte uszkodzić stabilizatory napięcia na agp.

Sprawdz czy nie ma spuchniętych kondenstatorów.

Uruchom kompa na innych pamieciach ram.

PaPuX

Ortografię popraw.

Płyta obsługuje AGP x 8 i nie powinno być problemu z napięciami i zrób to co pisze wigrus.

  • odinstaluj wszystkie stery do kart z systemu - zrób czystkę,restart kompa i uruchom kartę na sterze systemowym.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

lub

  • wyczyść port AGP i złącza stykowe karty i dobrze osadź i przykręć kartę.

  • może karty uszkodzone sprawdź na innym kompie

Jak obsadzisz port AGP kartą,odlącz kompa od zasilania 230V i zresetuj bios zworką/baterią i ustaw bios tylko co trzeba i zapisz Save.

słucham? Nie przeczytałem o tym…

A pożycz od kumpla zasilacz, może akurat…