Problem z kartą graficzna

(Kamilek 14) #1

Mam kartę graficzną GeForce MX440, ale od pewnego czasu pojawił się jakiś błąd. Otóż ekran robi się cały czarny i trzeba restertować komputer, bądź też windows nie chce się załadowac. Jednak gdy odinstaluję kartę graficzną, wówczas komputer działa normalnie. :shock: Niestety brak sterowników jest bardzo widoczny, gdyż ne można kożystać z gier jak również filmy się zacinają. Czy to jest problem z kartą graficzną czy sterownikami. Nie wiem co mam robic!! PROSZĘ O POMOC!! :frowning:

Złączono Posta : 18.11.2006 (Sob) 0:03

Jeśli źle to sformułowałem to pytajcie :cry:

(lazikar) #2

zainstaluj stery 56,72

(Kamilek 14) #3

tzn?? moglbys powiedziec jasniej

PS. jeśli zainstaluję sterowniki to nie będę mogł włączyć windowsa :confused:

(D@widoS) #4

Ja na tym forum pisalem juz o tym pare razy.Sam ma ten problem i tylko kazdy mowi zainstaluj takie sterowniki.instaluje i lipa dalej to samo.

Mam tom samom karte co ty kamilek i wymiana sterow nic nie pomaga.

(De Niro) #5

odinstaluj stery w ten sposób, ale jak będziesz uruchamiał komputer w Trybie awaryjnym to uruchom kompa w Trybie VGA i dalsza sześć postu.

(Kamilek 14) #6

czyli znowu instalowanie sterowników?? ale to nic nie pomaga :?

Złączono Posta : 24.11.2006 (Pią) 0:08

hej czy ktos jeszcze mi poradzi?? :?

(Banasiak Jerzy) #7

Jeżeli wentylatory pracują poprawnie, jest dobry obieg powietrza w obudowie przez zamontowanie dodatkowego wentylatora pod zasilaczem, zainstalowałeś odpowiednie sterowniki, komputer w środku wyczyściłeś z kurzu, to teraz przypatrz się wartością napięć podawanych przez zasilacz. Sprawdzisz to woltomierzem wskazówkowym, który włączamy w sposób równoległy do obwodu. Tutaj jest dokładny opis http://www.neotec.pl/page.php?id=11 Miernik znajdziesz w Allegro. Prawdopodobnie już w tej chwili twój zasilacz nie pracuje w sposób stabilny pod obciążeniem (czyli w czasie grania). Dalsze używanie go jest niebezpieczne, ponieważ komputer może ulec spaleniu. Tanie zasilacze działają nawet długo. Nie oznacza to jednak właściwych wartości podawanego napięcia. Do uszkodzenia danej części – np. karty graficznej może dojść w sposób podstępny tzn. na przestrzeni długiego czasu przez nadwyrężenie poszczególnych podzespołów elektronicznych głównie stabilizatorów napięcia. (Można to porównać do szkodliwości palenia tytoniu. Natychmiast nie zabija a każdy palacz płuca i serce sobie nadwyręża). Aż pewnego dnia z nie wyjaśnionych przyczyn, (dla przeciętnego Kowalskiego) komputer nie odpali, będzie czuć spaleniznę (w najgorszym wypadku) a optymistycznie grafika wyświetli pionowe pasy a taktowanie zegara pamięci spadło o połowę lub są inne objawy. Widziałem już takie przypadki w dziale uszkodzone, w Allegro. Moim zdaniem uszkodził je zasilacz. Martwi mnie fakt, że użytkownicy, którym przytrafiła się awaria tego typu kupują nową grafikę i nie wymieniają zasilacza! Dobre niedrogie zasilacze (np Chieftec) można kupić kliknij tutaj Kolego, gdybym miał tak mocny komputer, jak Ty nie wahałbym się zakupu zasilacza 360 Wattowego, chociaż CHIEFTEC 300 W też pociągnie, ale pod maksymalnym obciążeniem (300W) wentylatory będą szybko a przez to głośno pracowały.

Nie licz na pomoc dystrybutora gry, bo nie odpiszę Ci na e-mail. Zazwyczaj mają zapchaną pomoc techniczną. Sprawdź programem Aida32 taktowanie karty z nie zainstalowanymi sterownikami lub w trybie awaryjnym.

(Kamilek 14) #8

ej a gdzie mogem znaleźć te sterowniki 56,72?? bo nie lapiem o co chodzi. kopsnijcie linka jakbyscie mogli. z gory dzieki

(ByczY) #9

Zrób tak ja pisze powyżej a stery już możesz zainstalować najnowsze :slight_smile: