Problem z kartą HD6770 - Blue Screeny itp


(Mjjanecki) #1

Witam

Od dłuższego czasu mam problem z kartą graficzną VTX3D HD6770. Przy dłuższej grze w bardziej wymagające gry jak np. Battlefield 3 lub czasami nawet przy oglądaniu filmów HD dziwnie zachowuje się obraz. Miga, pojawiają się kolorowe kwadraty, czarne paski, a potem albo na chwilę się wyłącza, albo pojawia się na całym ekranie szary obraz w paski, albo jeszcze inaczej. Potem albo się pokazuje obraz z gry z niektórymi pixelami świecącymi na kolorowo i pojawia się blue screen albo komputer się restartuje. Czasami towarzyszy temu taki dziwny dźwięk (jakby buczenie). Temperatura karty jest w porządku. Dzieje się to zarówno na standardowych, dołączonych do karty sterach, na najnowszych, a nawet na betach.

Specyfikacja komputera:

MOBO - ASRock H61M/U3S3

CPU - Intel Core i5-3450 4x3.10 GHz

Zasilacz - Modecom Logic 520W

RAM - 2x4gb Kingston

System - Windows 7 64bity

Wiem, że zasilacz do dupy. Czy to może być jego wina? Dodatkowo, Ramy miały być 1300MHz, a test 3DMarkiem pokazał, że niby mają po 667MHz. W Razer Game Booster pokazało 1067 MHz. Komputer kupiony we wrześniu, na Allegro (pierwszy i ostatni raz. Wiedziałem, że kompy z Allegro są do kitu, ale ten wydawał się nawet dobry jak za swoją cenę).

Jak coś jeszcze sobie przypomnę to dopiszę. Proszę o pomoc, bo zaczyna mnie to już wkurzać.


(rgabrysiak) #2

Cześć

Masz nauczkę na przyszłość by nie kupować gotowców z Allegro :wink:

Jeżeli masz możliwość podmień zasilacz na jakiś inny i sprawdź czy problem ustąpi.

Nie zaszkodzi równiez sprawdzić karty na innym komputerze (o ile masz dostep do innego komputera) .


(Mjjanecki) #3

Nie wiem, czy będę miał jak sprawdzić, ale spróbuję.

Przed chwilą grałem w BF3 i znowu te same objawy, jednak komputer się nie wyłączył. Po otwarciu programu GPU-Z (z włączonym Battlefieldem) pokazało, że temperatura karty wynosi 94 stopnie :o Czy to normalne dla tej karty? Zastanawiam się na oddaniem kompa na gwarancję…


(Adrianixy16) #4

Najlepiej wymień zasilacz ponieważ ten który posiadasz to tania podróbka z czarnej listy, jesli masz taką możliwość to pożycz od kolegi zasilacz markowy! i sprawdź czy problem dalej występuje, masz tu liste renomowanych zasilaczy i tych z czarnej listy http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html


(Mjjanecki) #5

Wiem, czytałem to już dawno temu i też mi się wydawało, że to jego wina, ale zmartwiła mnie temperatura karty przy obciążeniu: 94 stopnie :o Tego chyba nie może wywołać zasilacz, no chyba że GPU-Z przekłamuje.


(Adrianixy16) #6

http://forum.pclab.pl/topic/719400-Asus … mperatura/

Może to pomoże piszą tam ze to normalne .

Edit

Jeszcze może ten temat wysoka-temperatura-obroty-wentylatora-karcie-graficznej-t464581.html


(falcon89) #7

Zadbaj o dobrą wentylację obudowy.

Czy zmieniałeś ustawienie wentylatora (w CCC) na karcie?

Dodane 17.01.2013 (Cz) 14:32

Choć ta karta niema imponującego chłodzenia to nie powinna tak się grzać.


(rgabrysiak) #8

Cześć

Owszem warto wymienić zasilacz na nowy (o ile komputer nie ma plomb na obudowie :wink: ) ale

to jest najrozsądniejsze rozwiązanie.


(Mjjanecki) #9

Komputer nie plombowany, dlatego coś jeszcze pokombinuję. Ustawienia wentylatora standardowe, nie ruszane. To się samo wszystko ustawia, w zależności od obciążenia. Zauważyłem, że CCC też pokazuje temp. więc jeszcze w nim posprawdzam. Mam wrażenie, że te błędy pojawiają się tylko przy wysokiej temperaturze.


(rgabrysiak) #10

Cześć

Jak dla mnie, poza zasilaczem, coś jest nie tak z chłodzeniem na karcie graficznej. Taka temperatura którą podajesz wyżej jest zdecydowanie za wysoka.


(Adrianixy16) #11

Może ten temat pomoze ci rozwiązac problem :

http://forum.pclab.pl/topic/805313-Vtx3 … raficznej/


(Mjjanecki) #12

Dobra, ustaliłem, że w niedalekiej przyszłości i tak chciałbym zmienić kartę graficzną. W związku z tym kupię też nowy zasilacz. Na kartę i zasilacz chciałbym przeznaczyć max 800 zł. Zastanawiam się nad Radkiem HD7850. Czy wystarczy mi wtedy pieniędzy, aby kupić odpowiedni zasilacz? Proszę o podpowiedź i linki do stron, w których mógłbym najtaniej kupić coś sensownego. No chyba, że macie jakieś inne propozycje co do kart :slight_smile:


(falcon89) #13

Gigabyte Radeon HD7850 1024MB DDR5/256bit (900/4800)

XFX Core 450W


(rgabrysiak) #14

Cześć

Wersja z 1GB pamięci GDDR5 za 650 zł:

http://www.morele.net/karta-graficzna-m … oc-502302/

Wersja z 2GB pamięci GDDR za 727 zł:

http://www.morele.net/karta-graficzna-s … 0g-502303/

Przy tej drugie braknie ci budżetu na dobry zasilacz. Chyba że dołożysz mniej więcej 50 zł :wink:


(Mjjanecki) #15

Zasilacz będzie odpowiedni? Wiem, że lepsze to niż ten szajs, który posiadam aktualne, ale chcę mieć pewność, że wszystko będzie OK. W ostateczności zasilacz w sumie może być troszkę droższy, bo chyba najpierw go kupię, kartę trochę później…


(falcon89) #16

Zasilacz który podałem będzie aż nadto.