Problem z karta i czarny monitor

Witam… Dzisiaj rano wlaczylem komputer dziwnie halasowal wiec wylaczylem go otwarlem obudowe wlaczylem wtedy od nowa i okazalo sie ze ten halas spowodowany jest wiatraczkiem na karcie graficznej… Postanowilem ja wyjac, po wyjeciu jej zobaczylem ze jest na niej duzo kurzu no to wyczyscilem ja (dmuchnolem na poczatku potem uzylem pedzelka i delikatnie usunolem kurz). Przy odlaczonym kablu od monitora na monitorze pisalo “prosze sprawdzic kable” czy cos takiego podlaczylem karte kable (napis z monitora zniknol i swiatelko zmienilo kolor jak zawsze). Wlaczam komputer wszystko chodzi wiatraczek na karcie takze ale nadal halasuje lecz monitor nie reaguje. Sprawdzilem wszystkie kable i czy dobrze zamontowalem karte. Nastepnie podlaczylem monitor do 2giego komputera i dzialal normalnie. Co sie moglo stac? jak to naprawic? moze mi ktos pomoc? dziekuje.

Wyjmij kartę graficzną i spróbuj uruchomić komputer. Piszczy?

Zrobilem tak wlaczylem zapalily sie diodki i wiatraczki sie wlaczyly i doslownie po 1 sec. sie wylaczyly diodki i zatrzymaly wiatraczki nic nie piszczalo

Jak wyciągałeś kartę itd miałeś komputer odłączony od prądu?

Tak

A zabezpieczyłeś się przed ładunkami elektrostatycznymi?

Hmm niewiem chyba nie…

Dodane 05.09.2009 (So) 13:06

a mozna to jakos sprawdzic czy to przez to czy to cos innego? co moge jeszcze zrobic?