Problem z kartą - niewyraźny obraz

(Filipsko) #1

Witam.

Kupiłem dzisiaj używaną kartę GeForce 5200, ale po włączeniu komputera z podpiętą nową kartą, na rozdzielczościach wyższych niż 640 x 480 widzę bardzo niewyraźny obraz, takie "duchy" za np. tekstem. Zarówno z nowymi sterownikami jak i bez.

I nie wykrywa mi karty jako GeForce 5200 jak za pierwszym razem po włączeniu komputera przed zainsstalowaniem sterowników, ale jako kontroler zgodny z VGA...

Może ktoś pomoże.

(Damiano1994) #2

zainstaluj najnowsze stery do karty graficznej i zmień częstotliwość odświerzania ekranu

(Filipsko) #3

Na wyższych czestotliwościach mam wrażenie że efekt się nasila. Na najnowszych sterownikach brak poprawy. Spróbuję 93.71.

(Jacek Bydgoszcz) #4

Spróbuj tych sterowników.

(Filipsko) #5

To będą trzecie. Zaraz spróbuję, ale najpierw zapytam:

Dlaczego system tylko raz wykrył kartę jako 5200 a teraz non stop jako Kotroler zgodny z VGA? :frowning: może w tym leży problem, bo VGA to 640 x 480 i tylko na tej szajskiej rozdziałce mam dobry obraz...

(reanek) #6

Nie używaj wyższych sterowników niż 57.xx.

(Filipsko) #7

Nie. Zainstalowałem niższe jak mozna było wyczytać wcześniej i nie pomogło. Dalej widzę "cienie" jakieś dziwne rozmyte jakby kopie za danym obiektem rozjaśnione krawędzie, a obraz jest bardzo niewyraźny. czy to może wina jakiegoś fizycznego uszkodzenia karty?

(reanek) #8

Trudno powiedzieć.Zobacz w biosie jak masz ustawione AGP czy X8

(Filipsko) #9

AGP czy 8x? Ale chyba AGP może być 4x lub 8x... Mam płytkę na agp 4x a karta jest na 8x. Nie ma w biosie takiego ustawienia. Ale te duchy nie powinny być winą złej szybkości AGP. Powinna i tak śmigać. Znalazłem opis i pasuje mi do tego, do pierwszego, do przepięć:

(Seba86mu) #10

ForceWare 56.72 to najwyższa (poprawnie działająca z Twoją kartą graficzną) wersja sterownika.

Aby pobrać kliknij na >>Primary Download Site<< w okienku International , zaakceptuj licencję i pobierz.

PAMIĘTAJ , że przed instalacją powyższego sterownika, NALEŻY odinstalować poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY /usuń/).

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Jaki posiadasz monitor (CRT, czy LCD) ?

Jaką masz ustawioną rozdzielczość, częstotliwość odświeżania ekranu i ilu bitową paletę kolorów ?

(Filipsko) #11

CRT - 1152 x 864 60Hz. Próbowałem różnych konfiguracji.

ForceWare 56.72 to najwyższa (poprawnie działająca z Twoją kartą graficzną) wersja sterownika. - Z GeForce 2 czy 5200? Bo aktualnie używam GF2 na sterownikach 93.71 i wszystko pięknie...

Ale próbowałem również tamtych sterów na 5200 i nic nie pomogło.

(Technik Elektro) #12

jeśli crt ma cyfrowe osd to zresetuj ustawienia monitora oraz zrób rozmagnesowanie (degguassing czy jak to tam się nazywa).

(Filipsko) #13

Rozmagnesowanie nie pomaga, monitor ma cyfrowe ustawienia ale nie ma tu nawet opcji przywrócenia ustawień czy czegoś takiego... Wpiąłem tę kartę do kompa mojego kolegi, też pod CRT i wszystko wyglądało dobrze na wszystkich rozdzielczościach :expressionless:

(Damiano1994) #14

ej a sproboj odinstalowac wszystke sterownki i sprobować zainstalowac karte przez menager użądzeń :slight_smile:

(Filipsko) #15

Jestem pewien że nie jest to kwestia sterowników. Wziąłem całe pudło moje i podpiąłem tylko pod inny monitor. Było ok. Możliwe że monitor przyzwyczaił się do karty, albo jest za stary 0.0 ?

(Damiano1994) #16

tak oczywiscie ze to jest mozliwe