Problem z kartą NVIDIA

Witam.

Posiadam kartę graficzną NVIDIA GeForce 8500 GT (512 MB). Wszystko pięknie grało dopóki nie zainstalowałem SpeedFana by zrobić sobie diagnostykę. Prędkość obrotów spadła mi bodajże o 100 rpm i podejrzewam, że z tego powodu grzeje mi się karta i po 30 min grania różne gry min. wiedźmin, nfs, gothic itp. (ekran robi się kolorowy, wszystko się rozmywa). Czy zna ktoś sposób na np. zwiększenie obrotów wiatraczka w biosie? Od 51*C pisze, że sprzęt jest zbyt gorący. Co robić? Proszę o pomoc.

PS. W diagnostyce wyszło, że grzeje mi się “GPU1”, czy też jak pisze w speedfanie “Core”

Skoro po instalacji speed fana masz takie problemy to raczej oczywistym jest aby odinstalować ten program, choć wątpię żeby to właśnie on był przyczyną Twoich problemów. Tak w ogóle to do regulacji obrotów dla kart nshitia, sorry, nvidia, używa się programu riva tuner dostępnego np na vortalu:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … Tuner+2.09

Hmmm albo źle używam tego tunera, albo coś jest rzeczywiście nie tak … Dalej jest tak samo

A czy na pewno przed jego instalacją a po zainstalowaniu karty wszystko działało jak należy?

A po uninstalu wyczyściłeś rejestr(np. CCleaner) i usunąłeś pozostawione przez deinstalator foldery?

Nie krzycz, opcja edytuj i popraw.JNJN

Czyściłem to ręcznie, tj. w rejestrze wpisywałem klucze z nazwą speedfan, spróbuję teraz tym programem ccleaner, albo regcleaner

przegrzanie karty kończy się też wyłączeniem kompa albo złym obrazem