Problem z kartą pamięci (cyfrówka)

Witam. Mam problem z kartą pamięci (Kingston 256 MB CF) w aparacie cyfrowym Nikon Coolpix 3100.

Po włożeniu owej karty na wyświetlaczu pojawia się taki napis:

WARNING!!

THIS CF CARD CANNOT BE READ

Nigdy wcześniej z ta kartą, a tym bardziej z aparatem nie miałem problemów, bo chodziła bez żadnych problemów…

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Spróbuj najpierw odczytać/zapisać kartę przez jakiś czytnik i komp, nie przez menu aparatu.

Jeżeli karta jest OK - problem leży po stronie aparatu. Załaduj do aparatu inną kartę i zobacz, czy jest OK, czy coś się chrzani z gniazdem czytnika w aparacie.

Jeżeli tę inną kartę czyta poprawnie, to problemowego CF sformatuj przez kompa i zobacz czy to coś dało. Jeżeli okaże się, że ani komp ani aparat nie czyta karty - reklamacja karty, jeżeli tylko aparat - serwis nikona.

Oryginalna karta od aparatu (Nikon, CF 16MB SanDisc) działa bez problemu…

OK - masz jakiś czytnik do kart? Jeżeli tak, to wsadź tego kingstona i zobacz, czy komp go widzi jako przenośny dysk. Jeżeli widzi - to ją sformatuj przez menu spod prawego klika i zobacz czy to cos dalo. Jeżeli jej nie widzi - to karta jest walnięta - reklamuj

Czytnika na dzień dzisiejszy nie mam, ale kupię :lol: Jeżeli to nic nie da- odezwę się… Dzieki :slight_smile: