Problem z kartą pamięci od aparatu


(Paulina2416) #1

cześć , jestem tu pierwszy raz i przepraszam jeśli wybrałam zły dział , najwyżej go przenieście .

a więc tak , mam aparat NIKON D5000 i kartę pamięci SDHC 4GB . byłam dzisiaj na sesji , aparat z kartą świetnie funkcjonował , mogłam normalnie przeglądać zdjęcia . a gdy zaszłam do domu i jeszcze raz chciałam je przejrzeć pojawił mi się napis "NIE MOŻNA SFORMATOWAĆ KARTY PAMIĘCI . KARTA MOŻE BYĆ WADLIWA . WŁÓŻ INNĄ KARTĘ " . aparat nie upadł ani karta nie jest zablokowana . próbowałam odczytać kartę na czytniku kart w laptopie ale nic mi to nie dało , bo wg nie pokaztwało jej zawartości . co mam robić ? to wina karty , aparatu ?


(Msprungk) #2

A próbowałaś sformatować kartę w czytniku w laptopie?


(mozilla007) #3

Na początek ile karta razy była używana i czy nie dostała się wilgoć do niej. Pytam się bo sam na sesje noszę zestaw kart i wiem że są różne wypadki, ale co do formatowania to zawsze najlepiej formatować w aparacie. Spróbuj włożyć do aparatu i odczytać przez kabel dołączony do aparatu.


(Paulina2416) #4

próbowałam ją sformatować w czytniku w laptopie i nic . karta jest już dość stara . ma może z rok . byłą regularnie formatowana . raczej wilgoć się do niej nie dostała bo była zapakowana w torbie .


(Msprungk) #5

Skoro nie można jej sformatować to na 100% karta uległa uszkodzeniu. Reklamuj u sprzedawcy. Na karty są kilkuletnie gwarancje...


(Paulina2416) #6

znajomi mi mówili że mieli taki sam problem ale gdy włożyli kartę do czytnika nie w kompie to normalnie zgrało zdjęcia ale musieli już kupić nową .