Problem z kartą Radeon 8500 DV - pasy na ekranie

(Syla1230) #1

W jakąkolwiek grę bym nie próbowała zagrac, nie chce mi się ona włączyc. Jak tylko uruchamiam, na ekranie pojawiają się kolorowe pasy i wyłącza mi się dźwięk i grafika. Potem już nic nie ratuje poza resetem.

Wiem, że to karta graficzna, bo po zamienieniu jej na starą problem zniknął.

Kartę mam ATI Radeon 8500 DV. Ponowne instalowanie sterowników nie pomaga, przeinstalowywanie systemu i formaty też nie... Nie wiem, może trzeba zmienic coś w ustawieniach karty, żeby gry działały?

(Cosik Ktosik) #2

A jaki Masz zasilacz, może nie wyrabia? Sprawdź odczyty temperatur z everesta. W programie komputer->czujnik.

(Tofifik12) #3

pewnie się grzeje jak tam mam na swojej tylko mi łatają paski jak gram w jakaś grę:stuck_out_tongue:

(Syla1230) #4

Zasilacz 300W.

Nie da rady sprawdzi nie przez everesta, niestety. Włączyłam i od razu pasy - i koniec współpracy z komputerem. Więc to nie tylko gier dotyczy..

(Cosik Ktosik) #5

A reszta sprzętu, jaka to jest konfiguracja? Czy możesz sprawdzić odczyty z biosu (wszystkie temperatura + napięcia)?

(Syla1230) #6

MB temp. - 45C

CPU temp. - 95C

VCORE Voltage - 1.57V

+3.3V Voltage - 3.10V

+5V Voltage - 4.65V

+12V Voltag - 12.16V

Nie wiem, czy to to, ja się nie bardzo na biosie znam..

(Cosik Ktosik) #7

Minimalne napięcie dla +5V wynosi 4,75 V, więc jest za niskie-pierwszy problem: zasilacz;

Dla 3.3: 3,14 V, więc Twoje 3.10 jest też za niskie. Możesz sprawdzać miernikiem, ale zasilacz powinien być wymieniony.

Trzeci problem to temperatura CPU. Kiedy czyściłaś komputer z kurzu w środku? Dobrze jakbyś sprawdziła jeszcze w biosie prędkość obrotową wentylatora na CPU (jej jednostka to RPM). Mam wrażenie, że musisz także zainwestować w nowe chłodzenie, a przynajmniej zmienić pastę na procesorze.

(Syla1230) #8

Jest 3391RPM.

Czyli muszę kupic nowy zasilacz... jaki byłby najlepszy?

A komputer czyściłam ostatnio wczoraj.

(Cosik Ktosik) #9

Bez znajomości konfiguracji komputera niewiele mogę zaproponować. Jaki Masz procesor itd?

Zasilacz to jeden problem, ale ta temperatura procesora jest jeszcze większym problemem. Trzeba zmienić przynajmniej pastę termoprzewodzącą, a najlepiej chłodzenie na procesorze.

(Marcinmichalski1) #10

mam taki sam problem i nie mam pojęcia jak to zrobić bo do biosu sie nie dotykam :frowning:

to podzespoły mokego komp...

karta graficzna - RADEON 8500 SERIES (64 MB)

karta muzyczna - Sound Blaster Audigy

procesor - Intel® Pentium® 4 CPU 2.40GHz

płyta główna - ASROCK P4VT8+

co mamzrobić zeby mi chodziły gry. :frowning:

[-o<

(Syla1230) #11

henio20 - ja zrobiłam ponowne dokładne czyszczenie komputera z kurzu. Wszyściutko poodpinałam i wyczyściłam - zadziałało.

Dziwne, bo za pierwszym czyszczeniem nie pomogło..