Problem z kartą RaLink

Witam mam bardzo uciążliwy problem. Kiedy włącze komputer pokazuje sie mi program RaLink, a w nim wszystkie nadajniki radiowe. Niestety niezawsze wyskakują mi połączenia sieciowe bez których nie mogę wejść na żadną stronę, włączyć gg itp… Ale kiedy włączę panel sterowania > połączenia sieciowe, komputer się zwiesza i muszę go resetować ręcznie lub naciskać wielokrotnie Ctrl Alt del. Ten problem pojawia się losowo. Proszę o pomoc poniewarz, bardzo często musze korzystać z intenetu.

spróbuj wejść we właściwości konfiguracyjne / advanced, przedostatnia zakładka / i zobacz czy masz zaznaczone “enable TCP windows size” jeśli masz odznacz

ale gdzie są własciwosci konfoguracyjne tzn. które bo nie wiem o które chodzi?

otwórz albo z paska albo start programy i tam masz wszystko

napisz pokolei prosze nie wiem o co chodzi

masz ikonkę ralinka na pasku zadań / koło zegara/?

mam ale niestety nie mogę tam znaleźć czegoś takiego jak ustawienia konfiguracyjne albo Advanced .

ACHA i moje sterowniki nazywają sie Ralink_RT2460

a jakie masz zakładki?

kolejno od lewej profile,link status, site survey, statistics, About

gdfal3.th.jpg

daj zrzut z msconfiga tak jak ten z karty

tutaj

gdfnc4.th.jpg

ale chodzi mi o ostatnią zakładkę czyli uruchamianie otwórz ją i daj screena

gdfqc7.th.jpg

odznacz opcję RaConfig / drugą od dołu / możesz też pierwszą odznaczyć bo Office w autostarcie nie jest Ci potrzebne, zrestartuj kompa i zobacz czy problem się ponawia

własnie sie ponownie uruchomił wyłaczyłem chyba opcję autostartu RaConfig i nie włącza sie mi karta sieciowa i tym bardziej niemogę wejść do internetu acha i wtedy też mam przekreślone krzyżykiem połączenia sieciowe. wiec ta opcja chyba niebedzie dobra

no napewno nie będzie bo musiałbyś za każdym razem uruchamiać ze startu, w takim razie włącz ponownie tą opcję

i co teraz mam zrobic jeśli problem nadal sie bedzie powtarzał??

trudno w tym momencie mi powiedzieć, a jak instalowałeś kartę to nie w opcji “sieć zerowa” czyli windows rządzi wszystkim?, proponowałbym Ci odinstalować ralinka / ale zapisz ip, maskę i dnsy / i zainstalować od nowa, tylko wybierz opcję zarządzania przez ralinka, ja też mam ralinka ale jest ta zakładka “advanced”, w której można wszystko ustawić, może ściągnij nowsze wersje sterownika / poprzednie zachowaj, najlepiej żebyś miał na płycie / i pokombinować ale przypuszczam, że ta opcja przypisana jest do auostartu i w tej wersji sterownika tego nie zmienisz

dobra sciągne najnowsze sterowniki i sprawdze możesz sie udzielić na gg 8789149 nikomu nie powiem twojego gg.

jesli wiesdz to powiedz gdzie moge sciagnac najnowszy sterownik bo na stronie ralinka nie moge za nic zanleźć