Problem z kartą SB Audigy SE(bardzo cicho gra)


(Lukaszk 89) #1

Jak w temacie. Mam na płycie zintegrowaną dźwiękową i na niej jest wszystko ok ale gdy wsadzę w slot pci moją kartę to po podłączeniu głósników(T6100) nie ma dźwięku. Dopiero po odkręceniu na maxa głośności coś słychać. System to 7 64bit. Myślę czy może to być wina systemu, gdyż sam instaluje sterowniki do tej karty a nie czeka na zewnętrzne ?? Próbowałem http://support.creative.com/Products/Pr ... digy+Value a karta działała na innym kompie normalnie(system xp 32bit).


(Deliverius) #2

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1462285.html


(Lukaszk 89) #3

Dobra a gdzie dokładniej to zrobić?

-- Dodane 17.11.2011 (Cz) 21:15 --

Nic się nie zmieniło..

-- Dodane 18.11.2011 (Pt) 9:45 --

Dziwne.Niby wszędzie mam ustawione 5.1 a gdy biorę 'Test' to gra najpierw LP później PP później Center potem jakoś dziwnie jest bo Sub tylko szumi jakoś(?) a gdy mają grać tylne grają zamiast nich przednie. Próbowałem zarówno na sterach ściągniętych przez Winde jak i na modowanych X-fi(problem cichości ciągle jest).

-- Dodane 18.11.2011 (Pt) 9:48 --

Gdy próbowałem zainstalować kxmixery wywaliło mi błąd, że nie ma odpowiedniego urządzenia do nich.


(Deliverius) #4

sterowniki-audigy-win-t314089.html


(Lukaszk 89) #5

Jak wyłączyć automatyczną instalację sterowników przez Winde?? Bo ciągle po uninstalu instaluje mi domyślne...

E: udało mi się to wyłączyć, po odinstalowaniu sterów z menadżera urządzeń wyświetla normalnie urządzenie audio nieznane(coś w tym stylu).Użyłem też drive sweepera do wyczyszczenia resztek po sterownikach creativa wszystko w trybie awaryjnym. Następnie zainstalowałem stery ze strony creativa(tę paczkę co nazwa na SB_.. się zaczyna) pobrało nawet critical update nom i dalej lipa. Dźwięk ciągle cichy.

Dodatkowo gdy puszczę muzykę np. w foobarze to niby dźwięk normalny na wyjściu SB jest : http://w336.wrzuta.pl/obraz/aGEZIH7j7sW/untitled