Problem z kartą SD

Witajcie, mam problem z kartą SD firmy SanDisk (karta o pojemności 512 MB) po sformatowaniu karty w aparacie, rozmiar karty pokazywany jest jako 483 MB, czy jest to normalne, czy może świadczyć o wadliwości karty?

Myślałem początkowo że to jak z dyskami twardymi, gdzie pojemność jest mniejsza od deklarowanej, jednak tutaj jest to procentowo o wiele większa strata niż na HDD.

W/g mnie tak ma być.

Poczytaj:

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/arti … 10267.html

Czyli jest to jednak to o czym wspomniałem :? Dziękuje bardzo za rozwianie wątpliwości, ale mam jeszcze pytnie, czy normalnym jest że jedna karta ma 473MB a inna 483MB, czy może straty powstałe na skutek niekorzystnego przeliczenia wielkości binarnych powinny być zawsze takie same.

W/g mnie różnica między kartami takimi samymi np SD 512 MB, po sformatowaniu w tym samym aparacie na tych samych ustawieniach powinna wynosić +/- 1 MB.

Jeśli jest inaczej sprawdzić kartę na innym aparacie lub serwis i niech sprawdzą kartę.

Ok, rozwiązałeś wszelkie wątpliwości, pytałem z ciekawości, bo znajomy dziś równierz poskarżył się na nieprawidłowy rozmiar karty, jednak obie były formatowane różnymi aparatami. Dzięuje raz jeszcze.