Problem z kartą sieci bezprzewodowej

Mam problem z kartą od wifi w laptopie.Karta jest podłączona ale jej nie wykrywa; sprawdzałem po pięc razy… i nic nie działa. Najlepsze jest to ,że kiedy w pobliżu jest jakiś laptop a konkretnie tej samej marki/asus/ to czasami ni stąd ni z owąd wifi sie włącza i jest połączony!

Nie wiem co jest czy to wina sterowników a raczej ich brak czy karta jest źle podpięta…?

Może coś jest nie tak z samą kartą. Podstawowe pytanie: czy to karta zintegrowana czy też nie?

Jeśli łączy Cię z innym laptopem to prawdopodobnie karta pracuje w trybie Ad-hoc (inny laptop podłącza się do Twojego). Zmień tryb na Infrastructure i będzie wykrywać sieci bezprzewodowe.

…ta karta to:>>>Mini-PCI (wewnętrzna) GIGABYTE GB-WIO1GS

Próbowałem cie połonczyć z innego kompa (też asusa) i nic nie wykrywa.

Może jakiś programik… tylko skąd go wziąść?

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

*Próbowałem się połączyć*

Po pierwsze sprawdź w biosie czy karta jest włączona. Następnie sprawdź czy jest aktywna w windowsie. Na obudowie laptopa masz gdzieś przycisk do aktywacji WiFi.

Przeinstaluj sterowniki (swoja drogą to gigabyte nie chwali sie taka karta jak twoja, ma za to model GN-WIO1GS).

Po wszystkim wejdź w panel sterowania -> połączenia sieciowe. Wybierz połączenie sieci bezprzewodowej i kliknij na Wyświetl dostępne sieci bezprzewodowe.