Problem z kartą sieciową i konfiguracją routera

Witam!

Kupiełem sobie bramke VoIP(router) Linksys SPA 2102 EU. Jednakże aby ja skonfigurować potrzebowałem karty sieciowej. Zatem kupiłem karte 10/100 Net Stream(XPOWER) oparta na chipsecie Realtek 8139.

Mam system XP więc mysle sobie że sterowniki nie będą potrzebne, zresztą w opakowaniu po karcie sieciowej nie było zadnej płyty.

Posiadam modem kablowy, który mogę podłaczyć za pomocą USB lub Ethernet(karta sieciowa). Więc najpierw podłaczyłem bramke i modem i karte sieciową i właczam komputer…

Podczas ładowania systemu widzę napis USCD succesfull…

I system/bios przestaje sie dalej ładowac…

Zatem resetuje komputer i wyłaczam modem kablowy na chwile…

Komputer ładuje sie i jest wszystko ok. Po czym widzę ze próbuje automatycznie zainstalować sterowniki, jednak nic z tego. Interent nadal nie działa…

Zatem podłaczam modem kablwoy przez USB i net chodzi. Oraz sciagam sterowniki do karty sieciowej, ale nie ze strony http://www.xpower.pl, bo ta strona nie chce sie wczytac. Tylko jakies sterowniki pod realtek 8139.

Zatem podłaczam karte sieciowa a odłaczam usb… Internet chodzi!!

Jednak gdy wchdoze w ustawienia routera(192.168.0.1) i próbuje sklonować adres MAC, to po otworzeniu tej zakłądki/konfiguracji jeszcze raz. Napis Adress MAC Cloned jest nieaktywny(no). Próbuje jeszcze raz i wpisuje adres MAC bramki w puste pole, żeby tam wpisac ten adres…

Po czym internet się wyłacza, nie mogę skonfigurowac zatem bramki przez karrte sieciową. I zostaje mi jedynie usb…

I tak do dzisiaj mam z tym problem…

Karta sieciowa nadal nie działa, mimo że odinstalowywałem sterowniki pare rwzy i odłączałęm karte sieciowa.

Sterowniki instalowałem najpierw przez menezer urządzeń, a później przezs instalator karty sieciowej.

Gdy 1-wszy raz instalowałem steriowniki przez menedzer urzadzęń było wszytsko ok, jednak za drugim razem itd juz inetrent nei działał. (mimo ze w połaczeniach sieciowych karta była podłaczona)

Prosze pomóżcie bo juz sam nei wiem co robić… Reinstalacja systemu to ostatecznosc…

Mateusz z chwilę temat poleci. Ileż można prosić o konkretne nazywanie tematów :roll:

Jutro ide wymienic karte sieciową na inną. Układ bedzie taki sam ale producent inny… I może dorzucą sterowniki na płycie…