Problem z kartą sieciową Intel 82562GZ

Witam,

Niedawno zakupiłem od pewnej firmy płytę [http://allegro.pl/plyta-piv-2800-mhz-ht-cooler-ddr2-sata-i1593939535.html]MSI MS 7187](http://allegro.pl/plyta-piv-2800-mhz-ht-cooler-ddr2-sata-i1593939535.html]MSI), jednak mam następujący problem:

Posiadam system operacyjny Windows 7 32x, po sformatowaniu dysku zainstalował on wszystkie sterowniki automatycznie, jednak występuje problem z kartą sieciową, a mianowicie brak jest możliwości połączenia z internetem. System informuje, że kabel sieciowy jest odłączony, mimo że jest przypięty i w pełni sprawny, ponieważ podłączony do laptopa działa prawidłowo. Sterowniki, jakie system instaluje domyślnie to “Intel PRO/100 VE”.

Ściągnąłem sterowniki z podanej przez firmę strony, jednak system nie chce ich zaktualizować i wyświetla komunikat “dla tego urządzenia jest już zainstalowane najlepsze oprogramowanie sterownika”. W katalogu system32/drivers nazwa sterownika to “e100b325” czyli dokładnie taki sam, jaki jest do pobrania na stronie firmy.

Po ściągnięciu innego sterownika ze strony Intela (nazwa to podaj WinPRO) do karty sieciowej LAN Kontroler 10/100 Mbps Ethernet INTEL 82562GZ (czyli takiej jak podaje firma na stronie) podczas instalacji pojawia się komunikat, że nie można jej dokończyć, ponieważ na komputerze nie ma zainstalowanych urządzeń Intela.

Bardzo bym prosił o pomoc w rozwiązaniu tego problemu,

Pozdrawiam

Zainstalowałeś sterowniki do swojej płyty głównej Chipset?

Może nie zostały zainstalowane automatycznie a może znajdziesz inną, lepszą wersję…

Sterowniki do karty sieciowej mogą być w chipsecie, sterownikach do karty graficznej lub dźwiękowej.

Ja mam w chipsecie oraz w sterownikach od karty graficznej - korzystam z graficznej NVIDIA.

Jeżeli masz płytkę ze sterownikami od komputera to włóż ją do napędu CD, zminimalizuj.

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń.

Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /

  • Aktualizuj sterownik…

Właśnie nie ma żadnych wykrzykników, wszystko jest niby jak powinno być. Do płyty głównej dostałem folder z plikami, gdzie w folderze LAN teoretycznie znajduja sie sterowniki do tego, jednak gdy wybieram “aktualizuj sterownik” i recznie narzucam wlasnie ten folder, zeby tam szukal, to wyskakuje komunikat ze “zainstalowane sterowniki są lepsze” (moze nie doslownie taki ale w tym stylu) i nic sie nie dzieje.

Może nie wpisałeś odpowiednich danych w Protokół internetowy (TCP/IP) --> Właściwości?

kliknij aby powiększyć :

protok.th.jpg

Spróbuj zrobić tak:

1.wejdź jako admin do rejestru wpisując “regedit” w uruchom/wyszukaj.

  1. utwórz kopię awaryjną: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network

  2. Następnie skasuj w tym podkatalogu wartość “Config” i zresetuj komputer.

Po restarcie sterowniki powinny się zainstalować automatycznie, jeśli nie to wówczas doinstaluj najnowszy jaki masz.

Mi to pomogło ale może masz uszkodzoną kartę np.na wejściu kabla internetowego to musisz sprawdzić jeszcze np. u kolegi na innym kabelku.