Problem z kartą TP-Link

(system) #1

Witam mam proglem z kartą sieciową TP-LINK WN551G. Przy włączaniu komputera karta nie chce załapac i wyskakuje błąd "Kod 10", ale wystarczy że wyłącze i włącze w ustawieniach karte i wszystko jest OK, lecz nie w tym problem... Po włączeniu komputera karta łapie zasięg i łączy się z nadajnikiem, lecz po jakichś 3-4min traci zasięg i na tym kończy się zabawa... żeby zasięg wrucił muszę uruchomic komputer od nowa lecz znowu po 3-4 min karta traci zasięg i znów kończy się zabawa... Prosił bym o małą pomoc, porade co z tym fantem zrobic. Dodam że próbowałem formata, wymieniałem też karte u interneto-dawcy na nową lecz to też nie pomaga...

(Piotr Wik) #2

może jakieś zakłócenia pomiędzy nadajnikiem a kompem?

może karta jest nieprawidłowo zainstalowana (software lub hardware)?

może z systemem coś nie OK?

może coś złapałęś?

(system) #3

wątpię… to raczej nie możliwe bo nie wykrywa żadnych sieci, a wykrywało kiedyś 4 z czego 3 to były konkurencja

stery próbowałem instalować X razy ciągle to samo… dodam że pobrałem najnowsze ze strony producenta ale i tak to samo…

dosłownie 30min temu skończyłem formata, to odpada…

(system) #4

Wiem że będzie to uznane za spam, ale zależy mi na rozwiązaniu tego problemu…

Dodam jeszcze że posiadam płyte główną ASUS K8U-X i ostatnio przez przypadek wyskoczyła mi bateryjka od biosu i od tego czasu zaczęły się te problemy… bios się zrestartował a z nim pewnie jakieś ważne opcje, tyle tylko że nie wiem jakie i jak sobie z tym poradzić…