Problem z kartą tv

posiadam kartę winfast tv2000 xp i problem z nagrywaniem dźwięku przy rejestracji obrazu (poprostu go niema ) niewiem jak sobie z tym poradzić.próbowałem różnych ustawień i nic z tego proszę o pomoc :frowning:

A czym przechwytujesz obraz?

Proponuje program freeVCR v1.2 beta 8

Zainstaluj również paczkę K-Lite Mega Codec Pack 1.36

Z kartą dostałeś porgrmaiki WinFast PVR i WinFast FM

Wchodzisz w ustawieniea tych programów i ustawiasz

Audi Device - twoja karta

Audio-OUT -AUX

Audio recording AUX

Oraz zaznacz opcję Capture Audio

pomim wykonanych rad nic się nie zmieniło nadal przechwytuje obraz bez dźwięku.

Pokombinuj w ustawieniach suwaków w panelu regulacji głośności.

Opcje właściwości nagrywanie

może tam masz coś wyciszone lub wyłączone.

Ja mam winfast 2000 xp expert czy jakoś tak i w ustawieniach jest coś takiego jak “Audio Recording Line” tam trzeba wybrać kanał z jakiego ma pobierać dźwięk, pod spodem także znajduje się suwak “Record Volume” jeżeli wartość jest bliska zero to dźwięku nie będzie nagrywał.

I jeszcze takie jedno pytanko?

Czy jest odsłuch jak oglądasz?

Po pierwsze zobacz czy podłaczyles kabel zewnętrzny z karty tv do karty muzycznej twojego komputera .Wiekszosc kart tv wlasnie tak ma podłaczony dzwiek.Jest to krotki kabelek maly jack ,ktory podlaczasz do wyjscia audio out karty tv i do karty muzycznej do wejscia mikrofonowego lub aux.Nastepnie klikasz na maly glosniczek w pasku zadan ,pojawia sie "opcje"wchodzisz i zaznaczasz “wlasciwosci” nastepnie sprewdzasz czy masz odznaczone “Microfon” lub “Auxiliary” mozliwe tez ze “line-in” jezeli juz masz to sprawdz czy nie masz czegos wyciszonego w wlasciwosciach.Jezeli to wszystko zrobiles to najlepiej sprawdzic podlaczjąc maly mikrofon czy sprzet audio np.odtwarzacz cd do wejscia mikrofonowego lub w przypadku lepszych kart muzycznych wejscia :audio.aux itp i sprawdzisc czy dochodzi sygnal jezeli tak to w karcie muzycznej jest wszystko ok.Wystarczy teraz podlaczyc jeszcze raz kabel do karty tv .

Jezeli to niezadziala to wejdz w opcje ustawien oprogramowania karty tv i znajdz rejestrator ustawienia lub format nagrywania ,znajdz opcje audio lub dzwiek i zanacz nagrywanie z audio .

Sprawdzw w menadzer urzadzen czy masz dobrze zainstalowany sprzet .Czesto bywa tak ze karty tv są zauwazane jako użądzenie welofunkcyjne jak:Tuner -Karta audio-Karta przechwytujaca wideo,mozliwe ze nie ma zainstalowanych wszystkich sterownikow.

a jezeli nie dziala nadal to wlącz sobie normalny telewizor tam nie bedzie problemow :smiley: .Pozdrawiam

W karcie Leadtek WinFast TV2000 EXPERT nie ma kabla audio z końcówkami typu jack. Wykorzystany jest kabelek identyczny z kabelkiem audio wykorzystywany w napędach CD (płaskie wtyczki), zresztą jest w zestawie z kartą. Podłącza się go wewnątrz komputera do wejścia AUX-IN karty dźwiękowej.

dziękuję wszystkim za rady w końcu udało mi się uruchomić dźwięk :slight_smile: przez ponowne wgranie sterowników i kombinacje w ustawieniach .Dzięki i pozdrawiam wszystkich :lol: